Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 14:16
WRC Codemasters
694V

WRC w rękach Codemasters, ale dopiero za 3 lata. Walka o licencję trwa

Codemasters zapewniło sobie licencję na przygotowanie oficjalnych gier z serii WRC, jednak deweloperzy nie mogą jeszcze korzystać z praw i publikować nowych produkcji. Ich umowa będzie obowiązywać dopiero za trzy lata.

Na nowej generacji będziemy świadkami bardzo ciekawej roszady. Codemasters potwierdziło zagwarantowanie sobie licencji na przygotowanie gier z serii WRC, jednak podczas trzech najbliższych sezonów z marki będzie korzystać Bigben Interactive.

To właśnie Francuzi przygotowują się teraz do premiery WRC 9, a wcześniej zapowiedzieli, że stworzą także WRC 10 i WRC 11. Korporacja nie informowała o WRC 12, ponieważ najwidoczniej została przelicytowana przez Codemasters.

„Mistrzowie Kodu” zasłynęli z serii Colin McRae Rally, a ostatnio specjalizują się w kolejnych częściach F1 oraz rozwijają markę DiRT. Twórcy na Inside Xbox zapowiedzieli opracowanie Dirt 5, który przyjedzie na rynek pod koniec roku.

Teraz w zasadzie już wiemy, dlaczego Codemasters postanowiło stworzyć drugi zespół, który będzie specjalizował się w rozwoju Dirta. Możemy podejrzewać, że część deweloperów rozpocznie już prace nad nowym WRC, by zapewnić grę już na 2023 rok.

Codemasters uzyskało licencję na WRC od 2023 do 2027 roku.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-01-codemasters-has-secured-the-official-wrc-licence

Tagi: Bigben Interactive Codemasters wrc