Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 06.11.2020 16:33
DualSense PS5
2589V

PS5 DualSense. Jak długo trzyma akumulator?

DualSense to dla mnie jeden z najważniejszych punktów nowej generacji i wielu naszych czytelników jest bardzo zainteresowanych padem. Dostałem od naszej społeczności kilkanaście pytań w jednym temacie – jak długo można grać na nowym padzie od PS5? Sprawa nie jest taka prosta.

Nie będę ukrywał – w planie już dzisiaj mieliście przeczytać moją recenzję kontrolera DualSense. Zabrakło mi jednak czasu, by móc po prostu usiąść i przelać swoje wrażenia na klawiaturę, jednak zdaję sobie doskonale sprawę, że jednym z najważniejszych tematów w przypadku nowego pada jest akumulator.

Jak długo trzyma bateria w DualSense? I sprawa nie jest taka prosta. W trakcie testów miałem okazję już kilkukrotnie wyładować kontroler do PlayStation 5, ale niemal za każdym razem miałem inne wyniki.

Spowodowane jest to oczywiście technologią, która została wdrożona w urządzenie – haptyczne wibracje, adaptacyjne triggery czy też żywo reagujący głośnik czerpią garściami z akumulatora. Mimo, że Sony zadbało o większą baterię względem DualShocka 4 (1560 mAh vs 1000 mAh), to nie możecie liczyć, że za każdym razem będziecie grać przez 15 godzin.

Z moich obliczeń sprawa wygląda tak:

  • 10-12 – godzin podczas rozgrywki w standardowe gry (bez nowych funkcji)
  • 7-8 – godzin w trakcie rozgrywki w tytuły wykorzystujące możliwości DualSense

Sprawdźcie nasze recenzje: Xbox Series X i PlayStation 5.

Tagi: dualsense playstation 5 PS5 Sony