Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.11.2020 11:37
Warframe PS5
1774V

Warframe zachwyca na PS5. Piękna grafika 4K/60 fps i błyskawiczne loadingi w filmiku

Warframe to obecnie zupełnie inna, znacznie lepsza gra, niż w dniu premiery. Wszystko dzięki temu, że tytuł doczekał się wielu ważnych aktualizacji i rozszerzeń (darmowych - warto dodać!). Najważniejsze jednak przed nami!

Jeszcze w trakcie wakacji Warframe zostało wzbogacone o nowy, wielki świat i mechy w darmowej aktualizacji Heart of Deimos, która została bardzo ciepło przyjęta przez fanów. Teraz popularna produkcja free-to-play szykuje się do uderzenia na konsole nowej generacji.

Warframe właśnie dorobiło się gameplayowego trailera, w którym możemy zobaczyć pierwszą rozgrywkę z PS5. Grafika działająca w rozdzielczości 4K i płynności 60 klatek animacji na sekundę jest imponująca. Największe wrażenie robią jednak znacznie skrócone czasy loadingów w porównaniu z wydaniem na PS4.

W zaprezentowanym poniżej materiale wideo widać, że kolejna sekcja rozgrywki ładuje się na PS5 w niecałe 11 sekund, a na PS4 w 41 sekund. Na PS5 proces odbywa się praktycznie niezauważalnie (ładowanie przeprowadzane jest "w tle" - w trakcie przebiegania przez długi korytarz).

Rzeczona gra free-to-play ma pojawić się na PS5 "już niedługo". Dostępna będzie opcja cross save między PS4 a PS5. Warframe będzie również dostępne na Xbox Series X.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-11-05-here-are-the-xbox-series-x-s-and-ps5-enhancements-coming-to-warframe-next-week#comments
YouTube

Tagi: Digital Extremes Warframe