Warframe

Warframe

Ocena wg platformy:

PS5 7.8
XSX|S 7.0
NS 7.0
PC 7.6
PS4 6.5
XONE 7.2

Grałem, moja ocena:

Grałem na:

Grę ukończyłem w (godziny):

Pole nieobowiązkowe

Ocena zapisana

Zmień
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   MMO,   RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.03.2013
Europa:
23.03.2013
Producent:
Digital Extremes
Wersja językowa:
Częściowe wsparcie języka polskiego Napisy
Gatunek:
Strzelanina,   Akcja,   MMO,   RPG akcji
Śr. czas:
100 godzin
Liczba graczy:
1-4
Premiery
Świat:
23.03.2013
Europa:
23.03.2013

Recenzja redakcji

Warframe - recenzja gry (2017)
9.0
Warframe - recenzja gry (2017)
PC PS4 XONE

Warframe - opis gry

Warframe to strzelanina z widokiem z perspektywy trzeciej osoby wyprodukowana i wydana przez Digital Extremes na PlayStation 4 w cyfrowej dystrybucji. Nieco później pojawiła się też na Xboksie One. Gameplay zbudowano tu wokół modelu F2P, czyli gracz nie płacił za możliwość odpalenia gry, ale mógł wydać prawdziwe pieniądze na rzeczy wpływające na rozgrywkę.

Gameplay w produkcji Digital Extremes nastawiony jest na wieloosobową kooperację. Cztery osoby działają w ramach jednego oddziału starając się wypełniać misje mogące polegać na wyeliminowaniu konkretnych przeciwników lub odzyskaniu danych z terminala. Każdy posiada specjalny kombinezon zwany Warframe, który swoimi funkcjami podnosi potencjał bojowy. Może także dzierżyć trzy bronie - broń podstawową (np. strzelba), broń podrzędną (np. pistolet) i oręż służący do walki na krótkie dystanse (np. miecz).

Dalsza część tekstu pod wideo

W trakcie rozgrywki zdobywamy Affinity, swoiste punkty doświadczenia, które wpadają nam za zabijanie przeciwników lub wypełnianie misji (tych jest dziesięć rodzajów). Dzięki nim możemy usprawniać broń i posiadany ekwipunek. Dostępne są także rozmaite mody. Ilość, jaką możemy sobie zainstalować, zależna jest właśnie od Affinity.

Kamera podczas zmagań w Warframe umiejscowiona jest za plecami naszego podopiecznego, przypominając tym samym wiele innych shooterów TPP. Postać, którą sterujemy, potrafi biegać, skakać, ślizgać się i turlać. Ponadto da się łączyć rozmaite umiejętności, by pokonywać przeszkody i dostawać się do miejsc normalnie poza zasięgiem. Mapy generowane są po części losowo. W niektórych lokacjach wróg może nas zamknąć, co wymaga odnalezienia terminalu i wzięcia udziału w minigrze.

Pieniądze, amunicję i mody odnajdujemy podczas rozgrywki np. w szafkach lub w zniszczalnych elementach otoczenia. Szeroko pojęty ekwipunek nabywamy z kolei za pieniądze - wirtualne bądź prawdziwe. Bronie da się też tworzyć samemu za pomocą materiałów, ale najpierw potrzebujemy planów pozwalających je skonstruować.

Wideo - Warframe

Poprzednie wideo
Następne wideo
Youtube video
Youtube video
Youtube video

Komentarze (17)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper