Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.11.2020 19:32
PS5 SSD Sony
2280V

PS5 bez dodatkowych SSD na premierę. Sony zapewni opcję w przyszłości

Sony oficjalnie potwierdziło, że gracze nie mogą liczyć na zwiększenie przestrzeni SSD na premierę PlayStation 5. Korporacja chce zapewnić opcję montażu dodatkowych dysków w przyszłości. Niestety, aktualnie nie otrzymaliśmy szczegółów.

Sony wciąż nie przedstawiło informacji dotyczących współpracy z odpowiednimi dyskami SSD i nie jest to przypadek. Redakcja The Verge otrzymała wiadomość od japońskiej korporacji – gracze od premiery next-gena nie otrzymają możliwości rozbudowy wewnętrznego dysku SSD.

Jak wiadomo stosowny slot znajduje się pod jednym z paneli, ale nie oznacza to, że klienci mogą tam wsadzić każdy pasujący sprzęt. Sony twierdzi, że szczegóły zostaną przedstawione w przyszłości, a według dziennikarza – podobno aktualnie nie ruszyły jeszcze testy zgodności dysków dostępnych na rynku.

Sean Hollister rozmawiał praktycznie z każdym producentem dysków PCIe Gen4 i żaden nie mógł potwierdzić, że ich urządzenie będzie współpracować z PS5. Dwie firmy zasugerowały, że program kompatybilności nie został wciąż uruchomiony przez Sony.

Według ostatniego przecieku, PS5 posiada zaledwie 667GB pamięci na gry i wystarczy kilka dużych produkcji, by zapełnić cały SSD. Następnie gracze będą musieli rotować biblioteką lub przerzucać pliki na zewnętrzny HDD.

Warto dodać, że Mark Cerny już w marcu sugerował opóźnienie wsparcia dodatkowych dysków. Inżynier Sony podkreślił, że SSD musi być wystarczająco szybki, posiadać odpowiedni rozmiar oraz być „kompatybilny z kontrolerem I/O Sony”. Ten ostatni element może być problemem, więc najlepiej wstrzymać się z zakupem dodatkowego SSD dla PlayStation 5.

Sprawdźcie także szczegóły dotyczące sprzedaży PS5 w Polsce.

Źródło: https://www.theverge.com/2020/11/5/21551165/sony-ps5-playstation-5-no-m2-ssd-expansion-launch

Tagi: playstation 5 PS5 Sony ssd