Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.11.2020 14:06
Watch Dogs Legion ekipa
1190V

Watch Dogs Legion na Xbox Series S celuje w dynamiczną rozdzielczość 1080p, ale gra otrzyma wsparcie RT

Ubisoft zaprezentował pierwszy materiał pokazujący jakość oprawy w Watch Dogs Legion na Xboksie Series X i gracze wychwalają produkcję za dobre wykorzystanie ray tracingu. Nawet słabszy next-gen Microsoftu otrzyma wsparcie RT, ale w rezultacie nie możemy liczyć nawet na natywne 1080p.

Watch Dogs Legion to bardzo ciekawy przypadek, ponieważ Ubisoft nie zdecydował się na next-genowych konsolach zaoferować graczom 60 klatek na sekundę, a postawił na wolniejszą animację, ale dodał pełne wsparcie ray tracingu.

W rezultacie Watch Dogs Legion na PlayStation 5 i Xboksie Series X działa w rozdzielczości 4K przy 30 fps, ale gracze mogą liczyć na dopracowaną oprawę – pokaz możliwości gry na XSX widzieliśmy już kilka dni temu.

Ubisoft dotychczas nie komentował sprawy Xboksa Series S, ale teraz Galvin Whitlock, główny programista w Ubisofcie, potwierdził, że na słabszym next-genie deweloperzy celują w dynamiczną rozdzielczość 1080p. Jednocześnie udało im się zapewnić świetny efekt ray tracingu i choć pod względem technicznym RT jest lepsze na PC niż na konsolach, to „tylko eksperci będą w stanie dostrzec różnice”.

„Ogólnie rzecz biorąc, prezentacja jest podobna na wszystkich platformach obsługujących ray-tracing, ale tylko eksperci będą w stanie dostrzec różnice”

Musimy jednak zaczekać na konkretną prezentację Watch Dogs Legion na XSS. Materiały z rozgrywki powinny pojawić się już na początku przyszłego tygodnia. Sprawdźcie naszą recenzję gry Ubisoftu i zerknijcie na poradnik.

Źródło: https://gamingbolt.com/watch-dogs-legion-on-xbox-series-s-targets-a-dynamic-1080p-resolution

Tagi: Ubisoft Watch Dogs Legion Xbox Series S