Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.11.2020 18:46
ps5
6111V

PS5 jednak wcześniej w Europie? Niemcy mogą wysyłać konsole do swoich klientów 12 listopada

Niemiecki Media Markt poinformował swoich klientów, że sprzedaż i odbiór konsoli PlayStation 5 odbędzie się nie 19, a 12 listopada.

Jak dobrze wiedzą fani marki PlayStation, next-gen od Sony będzie dostępny w USA i Japonii już 12 listopada, a tydzień później w Europie. Konsole są już wysyłane do różnych krajów, co tylko potwierdzają klipy i wideo umieszczane przez pracowników różnych magazynów zajmujących się pakowaniem produktów.

Ciekawe informacje napływają do nas od naszych zachodnich sąsiadów. Według portalu PlayFront, niemieckie oddziały sklepu Media Markt zaczęły od dnia dzisiejszego kontaktować się ze swoimi klientami, aby być pewnym, że w dniu premiery odbiorą swoje egzemplarze PlayStation 5. Wszystko byłoby normalne, gdyby w treści wiadomości została podana data 19, a nie 12 listopada.

Wychodzi na to, że Niemcy będą chcieli wręczyć swoim klientom next-gena Sony troszkę wcześniej, skoro PS5 będzie już leżało w magazynie i jedynie się kurzyło. Z drugiej strony trzeba zaznaczyć, że tego typu wiadomości pochodzą od specjalnego bota wysyłającego setki, jak nie tysiące e-maili w ciągu paru sekund do klientów danego sklepu. Taką wiadomość łatwo zmodyfikować, więc pracownik Media Marktu mógł też się pomylić lub zażartować sobie ze swoich klientów podając wcześniejszą datę premiery.

Jeśli okaże się, że to właśnie drugi scenariusz jest prawdziwy, to zapewne niebawem dostaniemy oficjalny komunikat od niemieckiego oddziału Media Markt wyjaśniający całe zamieszanie.

Przy okazji, zapraszam do naszego wpisu, w którym zestawiamy obie konsole obecnej generacji.

 

Źródło: https://www.psu.com/news/rumor-german-retailer-informs-customers-it-will-start-shipping-ps5-consoles-on-nov-12/

Tagi: media markt Premiera PS5