Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.11.2020 14:17
Dragon Quest XII
509V

Dragon Quest XII już blisko? Yuji Horii zapowiada ogłoszenia na 35 urodziny kultowej marki

Square Enix cały czas przypomina nam o wspaniałym Dragon Queście XI (niedługo na rynku pojawi się gra w wydaniu Definitive Edition). Być może już niedługo jednak dojdzie do ujawnienia nowej odsłony tej kultowej roleplayowej serii.

W 2021 roku marka Dragon Quest obchodzić będzie 35 urodziny. Yuji Horii, który odpowiada za je stworzenie i rozwój, już zapowiada, że możemy spodziewać się w związku z wielkim świętowaniem "kilku zapowiedzi".

Yuji Horii powiedział podczas Dragon Quest Fall Festival 2020, który odbywał się 30 października, że dziękuje wszystkim fanom za wsparcie i by miłośnicy serii już szykowali się na jej 35-lecie.

"Dziękuje wszystkim fanom za wsparcie i dzisiejszy dzień. Już w przyszłym roku Dragon Quest będzie obchodzić swoje 35-lecie. Wierzę, że będziemy z tej okazji mogli zrobić kilka ogłoszeń. (...) Proszę wspierajcie dalej Dragon Quest. Dziękuję wam bardzo!" - powiedział Horii.

W 2019 roku pojawiły się pogłoski, że japońscy deweloperzy mogą szykować remake wspaniałego Dragon Quest IX: Sentinels of the Stary Skies. Mówi się również o tym, że Square Enix może ujawnić zupełnie nową odsłonę marki w postaci Dragon Quest XII. Pozostaje zatem czekać na ogłoszenia! 35 rocznica powstania Dragon Quest przypadnie dokładnie na 27 maja 2021 r.

W tym miejscu przeczytacie więcej o Dragon Quest XI S: Definitive Edition, które zmierza na XOne, PS4 i PC.
 

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/11/dragon-quest-series-creator-yuji-horii-teases-various-announcements-for-35th-anniversary-in-2021

Tagi: dragon quest dragon quest xii