Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.11.2020 10:30
PSVR nie zadziała z grami na PS5
3336V

PSVR nie zadziała z grami na PS5. Konieczny będzie zakup wersji na PS4 i wsteczna kompatybilnosć

Niestety z obozu Sony płynie kolejna nieciekawa informacja. Wiele wskazuje na to, że wersje gier na PlayStation 5 nie będą współgrały z PlayStation VR.

Informacje, które płyną ze strony Sony przed nadchodzącą generacją, spotykają się raczej ze średnim przyjęciem. Hegemoni branży gier podejmują mnóstwo zaskakujących i nieco kontrowersyjnych opinii - wystarczy przypomnieć bałagan ze Spider-Manem oraz dość wymowną informację na temat przenoszenia zapisów z gier. Zdecydowanie nie przynosi to firmie korzyści.

I wygląda na to, że zbliżająca się premiera zwiastuje więcej nieciekawych wieści. Do takich bez wątpienia zaliczyć możemy informację na temat tego, że gry na PS5, które miały na PS4 wbudowaną obsługę technologii VR, nie będą współpracowały z zestawem PlayStation VR. To dość zaskakujące, choć od jakiegoś czasu można było spodziewać się takich ruchów.

Oznacza to natomiast, że nawet posiadając next-genowe wersje takich gier, jak choćby No Man's Sky i Hitman 3, wciąż będziemy musieli nabyć je na PS4, aby korzystać z opcji wirtualnej rzeczywistości. Informacja wywołała sporą burzę wśród fanów i ciężko się dziwić. W gruncie rzeczy trudno jest też wnioskować, co taka decyzja może znaczyć. Jakie są Wasze przewidywania?

 

Źródło: https://www.dualshockers.com/psvr-not-playable-ps5/

Tagi: playstation PS VR PS5 Sony