Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.10.2020 13:58
DualSense PS5 Triggery
3915V

DualSense robi różnicę. Zobaczcie działanie adaptacyjnych triggerów

Już w moich pierwszych wrażeniach z DualSense miałem okazję opowiedzieć czytelnikom naszego portalu o nowych funkcjach pada do PlayStation 5. Chcecie się jednak przekonać, jak działają adaptacyjne triggery? Jeden z graczy przygotował ciekawy materiał, który pokazuje „walkę” z przyciskiem.

W naszej redakcji trwają testy kolejnych gier przygotowanych na nową generację i już kilka dni temu miałem okazję wspomnieć o możliwościach kontrolera DualSense. Sprzęt zrobił na mnie gigantyczne wrażenie i tak jak napisałem – to po prostu trzeba poczuć.

Jeden z graczy postanowił pokazać, jak działają adaptacyjne triggery. Jest to ciekawy materiał dla graczy, którzy jeszcze nie mieli okazje zapoznać się z tą technologią – deweloperzy mogą teraz programować opór w przyciskach L2 i R2, by następnie oferować nam nowe doznania.

Tutaj zobaczycie próbę pełnego wciśnięcia R2, ale możecie mi uwierzyć – w niektórych sytuacjach nie jest to łatwe. Projektanci zaoferowali także o ciekawe wsparcie wibracji i oba elementy robią faktycznie różnice. To nowe doświadczenie, a poniżej możecie sprawdzić, jak to wygląda... Choć nadal jestem przekonany, że jest to jeden z elementów nowej generacji, który po prostu trzeba poczuć.

Sprawdźcie także nasz unboxing PlayStation 5 i zerknijcie na porównanie next-genów.

Źródło: https://pureplaystation.com/see-the-ps5-dualsense-haptic-triggers-fighting-back/2020/10/

Tagi: DualSense PlayStation 5 PS5 sony