Cyberpunk 2077 jest gotowy na PC i działa dobrze na PS5 i XSX|S. Prezes CD Projektu zdradził powody opóźnienia

News
17304V
Cyberpunk 2077 jest gotowy na PC i działa dobrze na PS5 i XSX|S. Prezes CD Projektu zdradził powody opóźnienia
Wojciech Gruszczyk | 31.10.2020, 03:35

Cyberpunk 2077 został opóźniony nie z powodu opracowania wsparcia dla nowych konsol. Gracze już teraz mogą szykować się na przyjemne przemierzanie Night City na next-genach, ale tak jak mogliśmy się spodziewać – to wciąż aktualna generacja jest problemem. Sytuację potwierdza Adam Kiciński.

Cyberpunk 2077 nie zadebiutuje w listopadzie i właśnie z tego powodu deweloperzy odpowiedzialni za grę otrzymują groźby śmierci. Nie jest to normalna sytuacja, jednak jak widać część graczy nie może się pogodzić z opóźnieniem tak oczekiwanej produkcji.

Jeszcze wczoraj pojawiły się plotki, według których CD Projekt RED chce na ostatniej prostej dopracować tytuł, by ten działał jak najlepiej na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Nie jest to jednak prawda – Adam Kiciński (prezes CD Projektu) potwierdza, że problemem jest aktualna generacja:

„Ta sytuacja jest inna [niż podczas poprzednich zmian daty premiery]. Mamy gotową grę na PC i dobrze gra się w nią na konsolach nowej generacji. Finalizujemy proces dotyczący konsol obecnej generacji. Wydanie gry 19 listopada było możliwe, ale uważamy, że to, iż będziemy mieć więcej czasu pomoże nam.”

Prezes CD Projektu jest pewien, że gra zadebiutuje 10 grudnia, a Michał Nowakowski, członek zarządu, wspomniał, że testerzy chwalą produkcje:

„Mówią nam, że nie grali dotąd w taką grę”

Trzeba na pewno wspomnieć, że Cyberpunk 2077 będzie działał na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S dzięki wstecznej kompatybilności. Dopiero w przyszłym roku zostanie wydana aktualizacja, która ulepszy grę – zainteresowani za darmo pobiorą pliki, dzięki którym tytuł wykorzysta potencjał next-genów.

Źródło: http://biznes.pap.pl/pl/news/recommended/info/2997214,cd-projekt-pewny--ze-premiera--cp-2077--nie-zostanie-ponownie-przelozona

Komentarze (170)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych