Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 27.10.2020 17:40
cyberpunk 2077
8458V

Cyberpunk 2077 przeniesiony! CD Projekt RED podaje nową datę premiery

Data premiery Cyberpunk 2077 została ponownie przeniesiona - i to po raz trzeci.

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 10 grudnia, a nie 19 listopada, jak to planowali rodzimi deweloperzy. Twórcy bestsellerowego tytułu, Wiedźmin 3: Dziki Gon, nie chcą wydawać na rynek niedopracowanego produktu, o czym wspomnieli w swoim wpisie.

Największym wyzwaniem dla CD Projekt RED jest dostosowanie gry aż pod sześć platform, wliczając w to także Google Stadia. Pewną niewiadomą jest również wsteczna kompatybilność, bowiem z tegoż oprogramowania zapewne skorzysta sporo osób na swoich egzemplarzach PS5 i XSX, czekając na oficjalne, next-genowe wersje. Nie pomaga fakt, że deweloperzy pracują zdalnie, co w pewnym sensie na pewno utrudnia szybką komunikację, a także eliminację powstających z różnych względów błędów.

Nic więcej tutaj raczej nie trzeba dopowiadać. Brak jakiegokolwiek zapisu rozgrywki z current-genów mógł zwiastować taką kolej rzeczy, choć dziwi fakt, że Cyberpunk 2077 znajdował się już w... złocie. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość i spokojnie czekać do 10 grudnia.

Źródło: Twitter

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077