Iza Łęcka Iza Łęcka 28.10.2020 13:41
Assassin's Creed Valhalla
2066V

Gry Ubisoftu również w 4K i 60 fps na PS5. Po reakcji fanów Xboksa wiadomość została uzupełniona

W tym tygodniu francuski producent oraz wydawca potwierdził wydajność i funkcje w swoich grach na nowej generacji. Sympatycy Microsoftu dostrzegli jednak pewną różnicę, która miała sugerować, że tylko na Xboksie Series X zagramy np. Assassin's Creed Valhalla w rozdzielczości 4K przy 60 fps. Informacja została poprawiona.

Ubisoft pragnie przygotować graczy na next-genowe wrażenia i już jakiś czas temu ujawnił plany dotyczące cross-platformowej rozgrywki, potwierdzając pełną cross-progresję w swoim tytułach. Francuzi poszli o krok dalej i przedstawili specyfikację oraz funkcje we wszystkich najbliższych produkcjach.

Część graczy dostrzegło jednak pewien szczegół, który wywołał falę spekulacji – gigant branży informował o rozgrywce w „4K przy 60 fps” na Xboksie Series X, ale zmaganiach w „4K i 60 fps” na PlayStation 5. Według niektórych sympatyków Microsoftu miało to oznaczać, że PS5 otrzyma tryby, dzięki którym wybierzemy wydajność (60 fps) lub grafikę (4K).

Post na Twitterze Xbox News zebrał ponad 2700 pozytywnych reakcji, jednak zamieszczona w nim informacja okazała się nieprawdą. Ubisoft zaktualizował witrynę i teraz w obu przypadkach widzimy „4K przy 60 fps”.

W oczekiwaniu na next-geny gracze wyszukują najdrobniejsze informacje o swoich ulubionych markach. Niektóre z nich mogą ucieszyć, wzburzyć lub kolejnym dać miejsce do prowadzenia zażartych dyskusji. Warto jednak pamiętać, że Ubisoft już wcześniej potwierdził, iż między innymi Assassin's Creed Valhalla zadziała na PS5 w 4K przy 60 klatkach na sekundę.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/ubisoft_had_to_rewrite_ps5_descriptions_due_to_concern_trolls_on_twitter

Tagi: Assassin's Creed Valhalla PS5 Ubisoft xbox series x