Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.10.2020 14:03
GTA 6 Grand Theft Auto 6 Rockstar
3760V

GTA 6 cenzurowane pod materiałami Rockstar. Twórcy korzystają z shadowbana

Twórcy serii Grand Theft Auto najwidoczniej nie chcą dłużej czytać próśb społeczności o przygotowanie GTA 6. Studio wykorzystuje funkcję YouTube'a, by cenzurować wpisy – zespół włączył shadowbana.

Fani Rockstar od miesięcy proszą deweloperów o zapowiedź GTA 6 i w zasadzie pod każdym wpisem w mediach społecznościowych studia możecie znaleźć wiadomości graczy, którzy nie chcą dłużej czekać i domagają się zdecydowanych reakcji deweloperów.

Na GTA 6 musimy jeszcze zaczekać, ale twórcy postanowili zareagować – Rockstar wykorzystuje shadowbana na wszystkie komentarze zawierające „GTA 6” po materiałami studia na YouTube.

Użytkownik tak naprawdę nie ma pojęcia, że jego post nie jest dostępny dla reszty społeczności. Dopiero wylogowanie się lub wejście w tryb incognito w przeglądarce pokazuje ciekawą sytuację. Studio w prosty sposób cenzuruje swoje materiały, gdzie nie mogą pojawiać się kolejne prośby o przygotowanie lub pokaz GTA 6.

Należy jednak zwrócić uwagę, że Rockstar nie usuwa wiadomości z „GTA VI”, co jednak nie jest specjalnie zaskakujące biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość graczy wpisuje w Google właśnie „GTA 6”.

Jak wiadomo stale pojawiają się plotki dotyczące GTA 6 (elementy z gry pojawiają się w GTA Online? Tytuł może na początku zadebiutować na PS5?), które pobudzają fanów, ale Rockstar nie prezentuje jakichkolwiek informacji.

Poniżej możecie sprawdzić, jak to wygląda (jaką sytuację widzi autor wiadomość vs. jak komentarze widzą wszyscy inni):

GTA 6 shadowban

Źródło: https://www.reddit.com/r/GTA6/comments/jer0q0/rockstar_is_censoring_gta_6_in_the_youtube/
https://www.eurogamer.pl/articles/2020-10-26-gta-6-ocenzurowane-pod-filmami-rockstara-na-youtube

Tagi: Gran Theft Auto Grand Theft Auto 6 GTA GTA 6 rockstar