Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 08:10
Marvel's Avengers komplet superbohaterów
1883V

Marvel's Avengers z gigantycznymi problemami na PC. Twórcy wierzą, że gracze powrócą

Twórcy Marvel's Avengers muszą zakasać rękawy i zachęcić graczy do swojej produkcji. Po premierze zainteresowanie przygodą superbohaterów Marvela drastycznie spadło, co skłoniło Crystal Dynamics do wydania długiego oświadczenia.

Od premiery Marvel's Avengers minął nieco ponad miesiąc, a w tym czasie Crystal Dynamics wypuściło aktualizację, który naprawia ponad 1000 błędów. Jak się jednak okazuje, deweloperzy i wydawca stoją przed o wiele bardziej wymagającym zadaniem, bo oto serwery gry w wersji na PC coraz bardziej świecą pustkami.

Crystal Dynamics jeszcze przed debiutem superbohaterskiego tytułu zapowiadał ogromne wsparcie dla gry. Nadzieją napawała również informacja, że beta produkcji na PS4 cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Jak jednak możemy dowiedzieć się z Forbes, liczebność graczy na serwerach PC spada. Od pewnego czasu na serwerach Steam liczba ta waha się w granicach 1000/2000, podczas gdy momentem „krytycznym” był 7 października, kiedy ta liczba spadła poniżej 1000.

Jak łatwo możecie się domyślić, to bardzo rzutuje na rozgrywkę między sympatykami Avengersów: pojawia się coraz więcej problemów ze skompletowaniem graczy do misji, przez co na rozgrywkę na PC trzeba czekać nawet 30 minut. Jednocześnie fani, którzy zdecydowali się na wersję na PS4 coraz częściej zgłaszają, że w starciach multiplayer graczy wspomagają postacie sterowane przez sztuczną inteligencję.

Do sytuacji odniósł się Scot Amos, przedstawiciel studia Crystal Dynamics, który na łamach Kotaku wystosował długą wiadomość do graczy. Deweloper zapewnił, że zespół ciągle pracuje nad zwiększeniem treści w grze, a poprawki i ulepszenia pojawiają się tak szybko, jak tylko zespół jest w stanie pracować.

„Do naszych graczy: każdego dnia walczymy o to, by gra była jak najlepsza dla naszej społeczności. Mamy świetny zespół zarządzający społecznością w Crystal Dynamics i Square Enix, który codziennie przekazuje wszystkie Wasze obawy, sugestie i opinie zespołowi programistów. Słuchamy. Wprowadzamy poprawki, ulepszenia i dodatki tak szybko, jak tylko możemy, aby Marvel's Avengers stało się grą, do której wszyscy dążymy.”

Twórca zapewnia, że w nadchodzących tygodniach gracze mogą szykować się na coraz więcej zawartości – nowe typy misji, nową lokację czy pojawienie się nowych bohaterów, dzięki którym sympatycy herosów nie tylko staną przed nowymi złoczyńcami i wyzwaniami, ale świat produkcji nabierze większej dynamiki. To wszystko ma sprawić, że gracze powrócą o wiele chętniej do Marvel's Avengers:

„Jesteśmy przekonani, że gracze na komputerach PC (a także na Xbox One i PlayStation 4) powrócą do gry, gdy będziemy dodawać nowe, ekscytujące treści i pokażemy, że nadal koncentrujemy się na ulepszaniu gry.”

Marvels Avengers problemy PC

Źródło: https://www.resetera.com/threads/%E2%80%98avengers%E2%80%99-dips-below-1-000-players-on-pc-causing-matchmaking-problems.302651
https://www.forbes.com/sites/paultassi/2020/10/08/avengers-dips-below-1000-players-on-pc-causing-matchmaking-problems
https://gamingbolt.com/marvels-avengers-developer-says-theyre-confident-people-will-return-after-reports-of-low-player-counts

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix