Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.10.2020 19:47
Mindhunter
1203V

Mindhunter 3 aktualnie nie powstanie. David Fincher potwierdza problemy serialu

David Fincher może już nigdy nie powrócić do serialu „Mindhunter”. Producent wykonawczy, reżyser i showrunner wspomniał o dużym problemie produkcji. Stworzenie takiej historii jest niezwykle drogie, a najwidoczniej całość nie cieszyła się odpowiednim zainteresowaniem, by twórca chciał brnąć w stworzenie trzeciego sezonu.

W tym tygodniu Netflix opublikował pełny zwiastun filmu „Mank”, za który odpowiada David Fincher. Utalentowany reżyser promuje teraz nowe widowisko, ale nie ukrywa, że Mindhunter był dla niego „bardzo ważny”, więc zdecydował się wypowiedzieć na temat produkcji.

Twórca potwierdził plotki, według których na samym początku prac nad drugim sezonem „Mindhuntera”, David Fincher przejrzał stworzone materiały i zdecydował się zrezygnować ze wszystkich pomysłów. Zespół złożony z reżysera i Courtenay Miles zajęli się stworzeniem drugiego sezonu od podstaw i było to bardzo wyczerpujące doświadczenie.

David Fincher po zakończeniu prac powiedział wprost, że nie wie, czy mógłby teraz wytrzymać stworzenie trzeciej serii. Netflix nie nalegał, a zaproponował opracowanie czegoś innego – Fincher wybrał właśnie „Manka”.

Reżyser zaznaczył również, że stworzenie „Mindhuntera” było po prostu bardzo drogie. Fincher nie jest przekonany, że może przygotować trzeci sezon za mniejszą kwotę niż drugą historię, a jak podał sam zainteresowany – jest realistą i tutaj muszą zgadzać się wyniki. Niestety, najwidoczniej „Mindhunter 2” (sprawdźcie naszą recenzję) nie cieszył się wystarczającą oglądalnością, by Netflix rzucił odpowiednio dużym budżetem.

Trzeba jednak zaznaczyć: Netflix nie skasował „Mindhuntera”, a ekipa może kiedyś wrócić do serii, ale nie powinniśmy liczyć na premierę w najbliższych latach.

Źródło: https://www.vulture.com/2020/10/mindhunter-season-three-not-happening.html

Tagi: David Fincher Mindhunter Mindhunter 2 Mindhunter 3