PS5 i aplikacje. Sony przedstawiło szczegóły multimedialnego wsparcia na PlayStation 5

News
2850V
PS5 i aplikacje. Sony przedstawiło szczegóły multimedialnego wsparcia na PlayStation 5
Wojciech Gruszczyk | 22.10.2020, 15:38

Wyobrażacie sobie dostęp do konsoli nowej generacji bez odpowiednich aplikacji? Na szczęście Sony też nie, więc właśnie otrzymaliśmy szczegóły wsparcia pierwszych programów, które włączymy od premiery PlayStation 5. Poznajcie konkrety.

Wsparcie aplikacji w PS5 nie jest niczym nadzwyczajnym, ale Sony postanowiło właśnie przedstawić wszystkie szczegóły. Już wcześniej mogliśmy przypuszczać, że na PlayStation 5 pojawi się między innymi Netfix, ponieważ na oficjalnym pilocie od next-genowego PlayStation został przygotowany przycisk do tej platformy.

Teraz znamy wszystkie aplikacje, z których skorzystamy od premiery PS5:

  • Apple TV
  • Disney+
  • Netflix
  • Spotify
  • Twitch
  • YouTube

Sony podkreśliło również, że to dopiero początek. W przyszłości klienci otrzymają dostęp do między innymi Amazon Prime Video, MyCanal, Hulu, Peacock czy też innych propozycji. Firma postanowiła przygotować specjalną sekcję dla aplikacji w menu PlayStation 5.

Jednocześnie gracze nie będą musieli szukać programu do przykładowo streamingu w PlayStation Store – wszyscy klienci otrzymają do nich dostęp w „przestrzeni multimedialnej”. Sony zadbało także o „Centrum Sterowania”, dzięki któremu łatwiej będziemy dostosować muzykę niż kiedykolwiek wcześniej.

Trzeba oczywiście pamiętać, że w dzisiejszych czasach aplikacje są standardem w wielu nowoczesnych telewizorach, ale może Sony w ciekawy sposób zintegruje swoje urządzenie z platformami? Przekonamy się pewnie w okolicy premiery.

Czekacie na PS5? Sprawdźcie listę wszystkich zapowiedzianych gier oraz poznajcie szczegóły ustawienia konsoli.

Źródło: https://blog.playstation.com/2020/10/22/new-media-experience-and-top-entertainment-streaming-apps-coming-to-ps5/

Komentarze (89)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper