Iza Łęcka Iza Łęcka 21.10.2020 10:14
PS5 konsola PlayStation 5 Sony
9037V

PS5 w pionie lub poziomie. Sony potwierdza ważny szczegół dotyczący chłodzenia

PS5 trafi do graczy z podstawką, dzięki której ustawimy konsolę w pionie oraz poziomie. Klienci nie muszą się martwić, że urządzenie będzie się gorzej chłodziło podczas jednego z ustawień, ponieważ inżynierowie zadbali odpowiednie odprowadzanie ciepła w każdej sytuacji.

Sony zaprezentowało już wszystkie elementy PlayStation 5 i podczas teardownu firma pokazała możliwość zmiany położenia PS5 – dzięki dołączonej do zestawu podstawce ustawimy konsolę w pionie oraz poziomie. Microsoft wykorzystał nawet okazję pokazując „jak obrócić Xboksa Series X”, co było szeroko komentowane w naszej branży.

Wielu graczy ma jednak ważne pytanie – jak najlepiej ustawić PS5? Przyszli posiadacze next-genowej konsoli obawiają się, że jedno z rozwiązań zapewni lepszą wydajność chłodzenia, więc sytuację postanowił skomentować Yasuhiro Ootori.

Główny inżynier PlayStation 5 potwierdził, że z puntu widzenia projektanta, nie ma właściwie żadnej różnicy w wydajności chłodzenia w momencie ustawienia konsoli w pionie lub poziomie:

„To często zadawane pytanie. Z punktu widzenia projektanta nie ma żadnej różnicy w wydajności chłodniczej między ustawieniem pionowym i poziomym. Myślę, że niektórzy ludzie uważają, że wydajność odprowadzania ciepła powinna być wyższa w pionie, ze względu na efekt komina. Jednak w systemie chłodzenia z aktywnym wentylatorem (wentylatorem elektrycznym) efekt komina mieści się na poziomie błędu pomiarowego. Działa on zgodnie ze specyfikacją zarówno w ustawieniu poziomym, jak i pionowym. Osobiście podoba mi się pionowe rozmieszczenie, w którym poprawnie widać górną i dolną część "logo PS" (śmiech).”

W przypadku PS5 istotnym detalem jest jeszcze rozmiar konsoli, która nie zmieści się pod każdym telewizorem, więc część graczy zdecyduje się ulokować sprzęt tuż obok TV. A Wy planujecie ustawić PlayStation 5 w pionie czy poziomie?

Źródło: https://sirusgaming.com/2020/10/19/sie-yasuhiro-otori-reveal-ps5-position/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 PS5 sony