Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.10.2020 14:22
Spider-Man: Miles Morales - PS4 - PS5
2922V

Spider-Man: Miles Morales z różnicami na PS5 i PS4. Twórca wspomina o czasie rozgrywki

Insomniac Games przygotowuje się do wielkiej premiery i dyrektor kreatywny studia postanowił wyróżnić istotne różnice w Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 5 i PlayStation 4. Gracze otrzymają te samą historię, ale mogą liczyć na zupełnie inne doświadczenie.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales zostało początkowo zapowiedziane wyłącznie na PlayStation 5, ale Sony zmieniło zdanie i chce zaproponować przygodę także graczom na PlayStation 4. Fani marki PlayStation powinni jednak liczyć się z innym doświadczeniem.

Sytuację postanowił dokładnie wytłumaczyć Brian Horton, dyrektor kreatywny Insomniac Games, który potwierdził, że jego zespół był w stanie wykorzystać „w pełni wszystkie funkcje PlayStation 5”. Twórca podkreślił, że na początku różnice dostrzeżemy:

„Jedną z tych rzeczy była grafika, więc w każdy miejscu w grze na PS5 zobaczycie odbicia ray tracingowe. To nie jest coś, co będziemy umieszczać w wersji na PS4”

Gracze muszą jednak wiedzieć, że grafika to dopiero początek. W Spider-Man: Miles Morales na PS5 dzięki kontrolerowi DualSense zostały zaimplementowane odpowiednie efekty – na PS4 otrzymamy zwykłe drgania, a haptyczne wibracje sprawią, że dosłownie poczujemy bioelektryczność, która przechodzi z jednej na drugą stronę kontrolera. Gracze poczują także opór w triggerach dzięki adaptacyjnym przyciskom – tutaj poczujemy napięcie w momencie huśtania się na sieci. Im dłużej będziemy wykonywać ten ruch, tym kontroler mocniej zareaguje. Insomniac Games nie zapomniało o wykorzystaniu dysku SSD – dzięki niemu wczytanie rozgrywki po śmierci lub w trakcie szybkiej podróży odbędzie się „niemal natychmiastowo”. Na PS4 zobaczymy standardowe loadingi znane z PS4.

W Spider-Man: Miles Morales otrzymamy tylko jednego grywalnego bohatera (Parker pojawi się w historii, ale nie będziemy go kontrolować), a dodatkowo Horton zdradził ważny szczegół – tytuł oferuje „15-godzinne doświadczenie oparte na historii”.

Insomniac Games od kilku dni chętnie opowiada o grze i przedstawia nowe informacje – sprawdźcie także dłuższy gameplay z PlayStation 5 oraz poznajcie Spider-Cata.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/marvels_spider-man_miles_morales_creative_director_explains_differences_between_ps5_and_ps4_versions
https://www.dualshockers.com/miles-is-the-only-playable-character-in-spider-man-miles-morales

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment