Iza Łęcka Iza Łęcka 14.10.2020 07:00
Spider-Man: Miles Morales piękny strój
8567V

Spider-Man: Miles Morales wygląda kapitalnie. Zobaczcie gameplay z PS5 – zagramy w dynamicznym 4K i 60 fps

Napływają nowe informacje oraz materiały ze Spider-Man: Miles Morales. Insomniac Games zapewni graczom rozgrywkę w 60 klatkach na sekundę, ale będzie to wyłącznie jedna z opcji. Zobaczcie początek walki z pierwszym bossem z nowej produkcji zmierzającej na PS5 i PS4.

Tak jak wczoraj zapowiadaliśmy, redakcja Game Informer przygotowała dużą zapowiedź Spider-Man: Miles Morales, dzięki której poznaliśmy szereg informacji o grze. Na wstępie możemy potwierdzić, że Insomniac Games zapewni rozgrywkę w 60 klatkach, ale nie możemy liczyć na natywne 4K. Do wyboru jest także drugi tryb, w którym zapoznamy się przygodą w 4K + 30 fps, wtedy też produkcja zostanie upiększona przez ray tracing oraz szereg efektów wizualnych.

Jeśli jednak zapoznacie się ze Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4 to otrzymacie rozgrywkę w 1080p + 30 fps, a na PlayStation 4 Pro gra zadziała w 4K + 30 fps. Ekrany wczytywania będą podobne do tych znanych ze Spider-Mana, choć warto podkreślić, że na PS5 produkcja została pozbawiona jakichkolwiek loadingów – wszystko będzie działać automatycznie.

SpiderMan Miles Morales - 1

Miles Morales często sięga po swojego smartfona, więc deweloperzy wykorzystają panel dotykowy DualSense – jego dotknięcie otworzy aplikację Friendly Neighbourhood Spider App, która pozwoli na przeglądanie przestępstw i różnych wydarzeń bez wchodzenia do menu.

W grze pojawi się nowy Photo Mode, w którym ustawimy światło – gracz otrzyma możliwość umieszczenia do trzech punktów światła, by stworzyć satysfakcjonujące ujęcie. Miles będzie także w nowy sposób pozować do zdjęć, a podczas zabawy skorzystamy z kolejnych naklejek, ramek czy innych dodatków.

W Marvel's Spider-Man: Miles Morales spotkamy mniej przeciwników niż w Spider-Manie – ujawnieni zostali jak na razie Rhino (poniżej zobaczcie pierwszą walkę z bossem) oraz Tinkerer. Główny bohater może jednak korzystać z wielu nowych ataków, przykładowo „Venom Attacks” całkowicie odmieni Spider-Mana, zapewniając mu nowe możliwości na polu walki. W trakcie rozgrywki będziemy napełniać „Venom Meter”, który pozwala wykonywać specjalne ciosy – tutaj można wspomnieć chociażby o ogłuszaniu lub potężnym „Venom Punch”. Miles może także wykorzystać tymczasowy kamuflaż.

Miles jest jedyną grywalną postacią, choć deweloperzy nie zapomnieli o Parkerze, który pojawi się w grze – jest mentorem głównego bohatera. Twórcy jednak planują w pewien sposób rozwijać wydarzenia z poprzedniej gry, rozbudowując wątki Petera. W produkcji pojawi się wujek Milesa, ale trudno powiedzieć, czy będzie on Prowlerem. Akcja została umiejscowiona na rok po wydarzeniach ze Spider-Mana, a Miles ma 17 lat.

SpiderMan Miles Morales - 2

W otwartym świecie ponownie znajdziemy dzielnice, w których zrealizujemy szereg misji pobocznych, choć warto dodać, że ekipa Insomniac Games zadbała o nowe zbrodnie. Poruszanie się Milesem jest podobne do ruchów Parkera, ale nowy protagonista chętniej wykonuje różne sztuczki w powietrzu. Uwzględniono zamiłowanie bohatera do muzyki – jedna ze znajdziek jest powiązana z muzyką. Co więcej, w grze pojawią się oficjalne utwory takich muzyków jak Kid Cudi oraz Jaden Smith.

W produkcji nie zabraknie zróżnicowanych strojów (w demonstracji było ich sześć), a Spider-Man: Miles Morales prawdopodobnie nie otrzyma DLC. Gra jednak nie wyjaśni wszystkich wątków znanych ze Spider-Mana – Insomniac Games już delikatnie sugeruje, że nie zamierza skończyć z tym uniwersum.

Sprawdźcie, jak prezentuje się edycja PS5 Spider-Man: Miles Morales według pomysłu jednego z artystów.

Źródło: https://www.resetera.com/threads/spider-man-miles-morales-game-informer-details.305681/
https://www.videogameschronicle.com/news/new-spider-man-miles-morales-details-photo-mode-2-zero-loads-venom-attacks-and-more/

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment