PS5 bez tajemnic. Sony opublikowało teardown PlayStation 5 i rozkręca sprzęt

News
9327V
PS5 bez tajemnic. Sony opublikowało teardown PlayStation 5 i rozkręca sprzęt
Wojciech Gruszczyk | 10.10.2020, 01:26

Sony właśnie zaskoczyło graczy publikując oficjalny teardown PS5. Firma pokazuje konsolę z każdej strony i przedstawia wszystkie elementy PlayStation 5. Na taki materiał czekaliśmy od tygodni.

Sony zdecydowało się opublikować materiał, na który czekaliśmy od dawna. Masayasu Ito z Sony Interactive Entertainment otrzymał możliwość pokazania światu PlayStation 5 – inżynier rozkręca konsolę i pokazuje tym samym wszystkie elementy. 

Taki materiał pewnie zobaczylibyśmy podczas targów, ale jak wiadomo wydarzenia na świecie zmieniły plany Sony, więc teraz korporacja po prostu opublikowała film. Firma podkreśla, że chce, by gracze jeszcze przed premierą PlayStation 5 zobaczyli urządzenie w środku i mogli „przyjrzeć się całej magii dziejącej się wewnątrz PS5”

Koncepcję PS5 rozpoczęliśmy w 2015 roku, a ostatnie pięć lat spędziliśmy na projektowaniu i rozwijaniu konsoli.

PS5 Teardown PS5 Teardown
PS5 Teardown PS5 Teardown

Masayasu Ito zaznaczył, że Sony ceni sobie „dobrze przemyślaną, pięknie zaprojektowaną architekturę”, a wewnątrz konsoli jest schludnie i czysto. Firma pozbyła się zbędnych komponentów i zaprojektowała urządzenie tak, by było jak najbardziej wydajne.

Firma chce przez ten materiał pokazać, w jak przemyślany sposób zintegrowano technologię z samym PlayStation 5. Inżynierowie Sony zajęli się zadbaniem o jak największą wydajność konsoli, ale jednocześnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej zajęto się redukcją poziomu hałasu oraz zwiększeniem wydajności chłodzenia. Sony bardzo dokładnie pokazuje wszystkie porty PlayStation 5 czy też ujawnia miejsce na dysk SSD.

Potwierdzają się tym samym plotki: PlayStation 5 posiada wymienne panele (choć nie wiemy, czy Sony wprowadzi oficjalne „zastępcze” elementy) oraz samo PS5 jest chłodzone przez ciekły metal. Na filmie zobaczycie między innymi montowanie podstawki w dwóch miejscach oraz możliwość wysunięcia dwóch paneli. 

Możemy także potwierdzić ważny szczegół: PS5 korzysta z architektury AMD RDNA 2. Pojawiły się różne plotki dotyczące „RDNA 1.5”, „RDNA 2.5” lub nawet „RDNA 3”, ale przedstawiony materiał ujawnia ten istotny dla wielu szczegół.

Warto zwrócić uwagę, że przeciek z ubiegłego tygodnia był prawdziwy – ktoś faktycznie posiada PS5 i chciał sprzedać materiały prezentujące PlayStation 5.

Źródło: YouTube.com https://blog.playstation.com/2020/10/07/ps5-teardown-an-inside-look-at-our-most-transformative-console-yet/

Komentarze (419)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych