Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2020 15:48
PS5 Sony zmiana obudowy
27938V

Microsoft pokazuje „jak obrócić Xboksa Series X”. Firma punktuje Sony i przypomina słynną reklamę

W 2013 roku Sony opublikowało materiał „jak pożyczać gry na PS4”, który bezpośrednio uderzył w dziwny pomysł Microsoftu. Amerykańska korporacja najwidoczniej nie zapomniała o tej poradzie i pokazuje „jak obrócić Xboksa Series X”.

Microsoft rozpoczął wciąż aktualną generację z kilkoma fatalnymi pomysłami, przez które korporacja długo nie mogła poradzić sobie na rynku. Ostatnie ruchy firmy są bardzo pozytywne, Xbox Series X cieszy się wielkim zainteresowaniem, ale najwidoczniej niektórzy pracownicy amerykańskiej korporacji wciąż pamiętają materiał Sony z 2013 roku.

Gdy Microsoft pokazywał Xboksa One, firma wpadła na głupi pomysł dotyczący pożyczania gier, który został mocno skrytykowany przez Sony – pracownicy japońskiej korporacji opublikowali prześmiewczą reklamę (możecie ją zobaczyć poniżej).

Dzisiaj Sony rozkręciło PS5 i pokazało zmianę pozycji konsoli z pionowej na poziomą – w tym wypadku musimy wykorzystać podstawkę, rozkręcić ją, a następnie zamontować w innym miejscu. Nie jest to specjalnie skomplikowane, ale ekipa Xbox UK postanowiła pokazać, jak ten proces wygląda w przypadku Xboksa Series X – tutaj wystarczy położyć konsolę na boku.

Gracze szybko zrozumieli aluzję do 2013 roku i w sumie nie jest to specjalnie zaskakujące. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ Xbox UK działało bardzo spontanicznie – nie przygotowano tutaj własnych zdjęć, a wykorzystano fotografie przygotowane przez Toma Warrena. Dziennikarz The Verge nie ukrywał zdziwienia.

[Aktualizacja #1]

Xbox Polska również przyłącza się do akcji:

I materiał poglądowy u Sony:

[Aktualizacja #2[

Xbox UK i Xbox Polska usunęły wiadomości. Tak wyglądała informacja:

Xbox UK

Źródło: Twitter: xboxuk

Tagi: Microsoft PlayStation 5 PS5 sony Xbox xbox series x