Iza Łęcka Iza Łęcka 20.10.2020 10:44
Rojst 2 netflix
850V

Rojst 2 ogłoszony. Netflix zapowiada kolejny sezon serialu

Gigant streamingowy ogłasza pracę nad kolejnym polskim serialem. Drugi sezon „Rojst” zostanie wyprodukowany przez Netflixa. Oprócz aktorów znanych z pierwszych odcinków na ekranie zobaczymy między innymi Magdalena Różczkę oraz Łukasza Simlata.

Pierwszy sezon „Rojst” został wyprodukowany przez Showmax, na którego serwerach zadebiutował w 2018 roku. Od końcówki 2019 roku serial można było już zobaczyć na Netflixie. Gigant streamingowy nie rezygnuje jednak z produkcji i co więcej, rozpoczął już pracę nad kolejnymi odcinkami!

Akcja „Rojst 2” przeniesie widzów na południowy zachód Polski, które w 1997 roku nawiedziła „powódź stulecia”. W mieście pękają wały, żywioł nie daje się okiełznać, a oprócz zalania kolejnych dzielnic, pokryty wodą zostaje również, znany już z pierwszego sezonu, las na Grontach. Na jaw wychodzą tajemnice, których mieszkańcy woleliby nikomu nie wyjawiać. 

Prace nad drugim sezonem serialu już trwają, a premiera 6 odcinków została zaplanowana na 2021 rok. Ponownie reżyserem produkcji oraz współautorem scenariusza jest Jan Holoubek, a na ekranie oprócz znanych z pierwszych odcinków Andrzeja Seweryna, Dawida Ogrodnika i Zofii Wichłacz, zobaczymy także Magdalenę Różczkę („Listy do M.") i  Łukasza Simlata („Boże ciało”, „Amok”)

O serialu wypowiedział się reżyser, Jan Holoubek:

"Możliwość powrotu do świata i bohaterów „Rojsta” jest dla mnie spełnieniem marzenia o kontynuacji wielkiej przygody, jaką był sezon pierwszy. Głównym, scalającym tematem drugiego sezonu,  jest odkupienie, zarówno w szerszym kontekście społecznym, jak również indywidualnym. Ono jest bowiem zasadniczą motywacją każdego z głównych bohaterów. Znani z pierwszego sezonu Piotr Zarzycki, Teresa Zarzycka oraz Witold Wanycz, ale też nowe postacie, jak Anna Jass i Adam Mika - każde na swój sposób próbują odkupić winę z przeszłości”.

Natomiast Anna Nagler, dyrektor produkcji oryginalnych Netflix w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, nie ukrywała swojego zadowolenia z prac nad kolejną polską produkcją:

“Wraz z utalentowanymi polskimi twórcami kontynuujemy rozwój polskiego rynku audiowizualnego, realizując kolejne projekty serialowe. Miło mi poinformować, że w chwili obecnej trwają prace nad kontynuacją losów Piotra Zarzyckiego i Witolda Wanycza na planie drugiego sezonu serialu "Rojst". Z połączenia talentów Jana Holoubka i Kaspra Bajona powstała wciągająca historia o zmianie obyczajowej okresu transformacji. Historia o pogoni za indywidualnym szczęściem i mierzeniem się z demonami przeszłości.” 

Sprawdźcie naszą recenzję pierwszego sezonu „Rojsta”, a także pamiętajcie, że na Netflixie jest już dostępne wielokrotnie nagradzane „Boże Ciało”.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: netflix Rojst Rojst 2