Iza Łęcka Iza Łęcka 13.10.2020 11:22
Boże Ciało Netflix
2814V

Boże Ciało na Netflix. Nagradzana produkcja dostępna na platformie

Netflix proponuje widzom kolejną znaną produkcję z rodzimego podwórka. „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy już od dzisiaj zostało udostępnione widzom streamingowej platformy. Wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z głośną historią, która była nominowana do Oscara w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

O „Bożym Ciele” było głośno na początku roku, kiedy produkcja znalazła się wśród kandydatów do Oscara i do samego końca twórcy z Polski walczyli o popularną nagrodę. W rezultacie film nie zdobył światowej klasy wyróżnienia, jednak nie oznacza to, że nie może poszczycić się innymi statuetkami, między innymi aż 11 Orłami przyznanymi przez Polską Akademię Filmową.

Potentat streamingowy coraz częściej udostępnia swoim widzom głośne, polskie produkcje o różnej tematyce. Przypomnijmy, że od pewnego czasu na platformie sporą popularnością cieszy się „Sala samobójców. Hejter”, na który Polacy jeszcze muszą poczekać. Już od dzisiaj „Boże Ciało” jest dostępne na Netflixie. Obraz poświęcony historii 20-letniego Daniela, który pragnie zostać księdzem i podejmuje w związku z tym kilka kontrowersyjnych decyzji, może przypaść do gustu wielu widzom.

Jeżeli jednak nie lubujecie się w polskich filmach, sprawdźcie naszą recenzję „Nawiedzonego dworu w Bly” oraz zestawienie największych wpadek w „Grze o Tron”.

Źródło: https://upflix.pl/aktualnosci/boze-cialo-i-inne-nowosci-juz-w-netflix-2020-10-13

Tagi: boże ciało Jan Komasa netflix