Iza Łęcka Iza Łęcka 19.10.2020 12:30
Battlefield V Xbox Series X
3117V

Battlefield 5 działa w natywnym 4K przy 60 fps na Xbox Series X

Xbox Series X zapewni lepsze działanie gier z aktualnej generacji, a jedną z takich produkcji jest Battlefield 5. Gracze mogą spodziewać się rozgrywki w natywnej rozdzielczości 4K przy stałych 60 klatkach na sekundę.

DICE zajmuje się już wyłącznie next-genowym Battlefieldem, który zadebiutuje w przyszłym roku, jednak entuzjaści serii powinni zwrócić uwagę na Battlefield 5 na konsolach nowej generacji. Obecnie możemy potwierdzić, że produkcja automatycznie skorzysta z mocy Xboksa Series X.

Obiecujące informacje przekazał jackfrags, który zajmuje się serią Electronic Arts i ma już dostęp do nowego Xboksa. YouTuber potwierdził, że Battlefield V działa w natywnym 4K przy stałych 60 klakach na sekundę.

Trzeba jednak podkreślić, że DICE nie przygotowało aktualizacji, a Battlefield 5 nie trafił na listę 30 zoptymalizowanych gier dla Xboksa Series X. Nie od dziś wiadomo, że next-gen Microsoftu oferuje pełną moc GPU, CPU i SSD wszystkim produkcjom ze wstecznej kompatybilności. Jeśli gra nie posiada limitów na 30 fps, finalnie bez problemu powinniśmy otrzymać 60 klatek na sekundę – takiej zmiany doświadczymy w strzelance szwedzkiego studia.

Battlefield 5 na Xboksie One powinien działać w 60 fps, choć przy bardziej rozbudowanych akcjach oraz widowiskowych wybuchach, płynność spada nawet do 40-50 klatek. Na Xboksie Series X powinniśmy otrzymać znacznie płynniejszą rozgrywkę (bez spadków) i przy natywnym 4K.

Wiadomość na pewno ucieszy graczy, którzy planują ograć Battlefield 5 dzięki Xbox Game Pass – przypomnijmy, że usługa Microsoftu w listopadzie otrzyma tytuły z EA Play.

Źródło: https://mp1st.com/news/battlefield-5-next-gen-will-run-at-native-4k-60-frames-per-second
+ YouTube

Tagi: 60 fps Battlefield V DICE Electronic Arts xbox series x