Watch Dogs Legion. Hakerzy posiadają kod gry i grożą jego opublikowaniem

News
2219V
Watch Dogs Legion. Hakerzy posiadają kod gry i grożą jego opublikowaniem
Mateusz Wróbel | 18.10.2020, 14:15

Do sieci trafiły informacje, jakoby grupa hakerska - Egregor - była w posiadaniu kodu źródłowego Watch Dogs Legion.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że nadchodząca produkcja Ubisoftu - Watch Dogs Legion - nie będzie działała na PlayStation 5 i Xboksie Series X w 60 klatkach na sekundę w połączeniu z rozdzielczością 4K. Francuzi już na pewno pracę nad next-genową łatką ukończyli, a teraz muszą zająć się kolejną sprawą, tym razem bardzo poważną.

Grupa hakerska posługująca się w sieci pseudonimem Egregor pochwaliła się, iż uzyskała kod źródłowy najnowszego Watch Dogsa - który ma pojawić się na rynku już 29 października na PC, PS4 i XONE, 10 listopada na XSX|S, a 19 listopada na PS5 - za pomocą złośliwego oprogramowania Ransomware, kradnącego lub szyfrującego bardzo ważne dane.

Sprawcy chcą zwrócić/odszyfrować pliki dopiero wtedy, gdy Ubisoft spełni ich żądania - w tym przypadku zapłaci podaną przez hakerów sumę pieniędzy. Jeśli deweloperzy nie zgodzą się na warunki Egregora, to bardzo możliwe, iż kod źródłowy WDL trafi do sieci, co spowoduje, że inni twórcy, przede wszystkim ci mniejsi, będą mogli za darmo czerpać garściami z produkcji Ubisoftu (z naciskiem na "pożyczanie" mechaniki hakowania). Jest to dosyć nieprzyjemna sytuacja i jestem pewny, że nie jest to zamierzona promocja Watch Dogs Legion.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że deweloperzy czasami udostępniają z własnej woli kod źródłowy swojej gry, aby ułatwić pracę niektórym osobom nad wszelkimi maści modyfikacjami. 

Źródło: https://gamerant.com/watch-dogs-legion-crytek-source-code-hack/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych