Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 17.10.2020 10:30
Resident Evil Village nowe szczegóły
1979V

Resident Evil Village z nowymi informacjami. Poznaliśmy kilka szczegółów na temat fabuły gry

W najnowszym numerze magazynu Famitsu pojawiło się całkiem sporo nowych szczegółów na temat nadchodzącej odsłony serii Resident Evil. 

Resident Evil Village to bez wątpienia jedna z najbardziej wyczekiwanych gier nadchodzącego roku. Co ciekawe, z ostatnich informacji wynika, że projekt zadebiutuje także na PlayStation 4 i Xboksa One. Najnowsza odsłona serii ma przynieść spore odświeżenie i jednocześnie zaoferować możliwość pełnego wsiąknięcia w uniwersum wykreowane na potrzeby horroru

Według wywiadu z najnowszego wydania Famitsu, w którym rozmawiano z producentami gry, Tsuyoshi Kandą i Peterem Fabiano, Ethan Winters zostanie ściągnięty do tytułowej wioski przez Chrisa Redfielda wbrew jego woli. Po przebudzeniu bohater uda się na miejsce, gdzie zaangażuje się w rozwiązanie tajemnicy z gry. Trafi tam także na pewnego kupca, który będzie miał spore znaczenie dla całej historii. 

Capcom potwierdził ponadto, że "wilkołako-podobni" mieszkańcy wioski są członkami kultu i chronią ich magiczne stworzenia. Te nie posługują się żadnym językiem, ale ich działania zdają się sugerować, że mamy do czynienia z postaciami zdolnymi do komunikacji. Będą funkcjonować w stadach i posługiwać się bronią.

Niestety nie dostaliśmy żadnych informacji na temat nowego antagonisty. Fani liczyli na jakiekolwiek szczegóły o potencjalnej czarownicy. Mówi się, że tak jak Pan X i Nemesis, będzie za nami podążać i mocno dawać się we znaki, ale dalej musimy pozostawić to w sferze domysłów. 

 

Źródło: https://segmentnext.com/2020/10/16/resident-evil-village-plot-details/

Tagi: Capcom Resident Evil Village