Intellivision Amico zaprezentowane na filmiku. Poznaliśmy okienko wydawnicze retrokonsoli

Gry
1013V
Intellivision Amico zaprezentowane na filmiku. Poznaliśmy okienko wydawnicze retrokonsoli
Bartosz Dawidowski | 13.10.2020, 11:59

Dwa lata temu po raz pierwszy pisaliśmy o Intellivision Amico, czyli nadciągającej retro konsoli, która chce konkurować z nową propozycją Atari. Kiedy doczekamy się premiery sprzętu?

Niestety z Intellivision Amico jest podobna sytuacja jak z Atari VCS, która nadal nie trafiło w ręce graczy (chociaż Atari zapewnia, że pierwsze konsole są już w drodze do konsumentów, na co firma przedstawiła nawet ostatnio dowody w postaci zdjęć). Nadal nie wiemy, kiedy dokładnie retro konsola trafi do sprzedaży, pomimo zapowiedzenia jej już w 2018 roku. Póki co doczekaliśmy się tylko okienka wydawniczego.

W trakcie weekendu doczekaliśmy się przynajmniej przeglądu gameplayu z rzekomo nowych gier, które powstały z myślą o Intellivision Amico. Niestety, tak jak zauważyli redaktorzy serwisu The Geek Getaway, firma sugeruje stworzenie gier na potrzeby Amico, które w rzeczywistości są w części tylko portami mobilnych tytułów, które funkcjonują od paru lat w cyfrowej dystrybucji. Tak jest np. z Care Bears Care Karts, z Cooking with Cookie czy z Big Bird's Basketball - te tytuły trafiły na smartfonowy rynek już 6 lat temu.

Intellivision Amico ma trafić na rynek w drugim kwartale 2021 r. Niestety nadal twórcy tego retro sprzętu nie potrafią określić dokładnego dnia premiery.

Pierwszy raz o Intellivision Amico pisaliśmy w 2018 r.


Źródło: własne

Komentarze (22)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper