Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2020 19:19
Nacon Revolution X
1330V

Nacon z pierwszymi kontrolerami dla Xboksa Series X|S, Xboksa One, PC i grania w chmurze

Nacon właśnie zaprezentował zestaw kontrolerów przygotowanych dla konsol Microsoftu. Gracze już wkrótce otrzymają możliwość kupienia dwóch padów oraz dwóch urządzeń do gry w chmurze. Sprawdźcie nowości przygotowane przez producenta.

Nacon dotychczas specjalizował się w prezentowaniu kontrolerów dla PlayStation 4 (widzieliście sprzęt dla Call of Duty: Black Ops Cold War?), ale w lipcu korporacja zapowiedziała nawiązanie współpracy z Microsoftem. Długo musieliśmy czekać na konkretną prezentację sprzętu, ale właśnie ujawniono zestaw urządzeń.

Nacon Revolution X oraz Nacon Pro Compact to pady dla Xboksa Series X, Xboksa Series S, Xboksa One oraz PC. „Rewolucja” to pierwsza propozycja przygotowana specjalnie dla sprzętu amerykańskiej korporacji, która posiada szereg personalizacji i została zoptymalizowana do wielogodzinnych sesji. Gracze otrzymają dostęp do aplikacji, sprzęt schowają do pokrowca, a w zestawie znajdą się między innymi ciężarki oraz wymienne grzybki. Natomiast Pro Compact trafi na rynek z wieloma opcjami modyfikacji, które zdaniem producenta zazwyczaj są dostępne w profesjonalnych padach – zmienimy tutaj działanie przycisków, ustawienie analogów czy też czułość triggerów.

Nacon Xbox Nacon Xbox
Nacon Xbox Nacon Xbox

Korporacja ujawniła także serię MG-X – są to dwa kontrolery do grania w chmurze (przeczytajcie moje wrażenia z propozycji Microsoftu), dzięki którym zamienimy smartfon (do 6,7-cala) w konsolę. Gracze mogą liczyć na 20 godzin grania bez konieczności ładowania, a urządzenia zostały przygotowane w taki sposób, by zapewnić graczom przyjemną rozgrywkę przez wiele godzin.

Propozycje Nacona trafią na rynek na początku 2021 roku.

Nacon Xbox Nacon Xbox
Nacon Xbox Nacon Xbox

Źródło: https://corporate.nacongaming.com/en/press/designed-for-xbox/

Tagi: Nacon Nacon MG-X Nacon Pro Compact Nacon Revolution X