Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.07.2020 20:06
Nacon x Xbox
852V

Nacon zadba o kontrolery do Xboksa Series X, Xboksa One i PC

Nacon potwierdził nawiązanie współpracy z Microsoftem, na mocy której producent przygotuje kontrolery dla Xboksów oraz PC. Firma opracowuje urządzenia dla aktualnej i nowej generacji. Będzie to na pewno ciekawa alternatywa dla pada Elite od amerykańskiej korporacji.

Nacon jest znany z przygotowania dobrych kontrolerów dla PlayStation 4 – na naszym portalu możecie przeczytać recenzje między innymi Nacon Revolution Pro Controller 2, Nacon Revolution Pro Controller, Nacon Daija Arcade Stick, Nacon Revolution Unlimited Pro oraz Nacon Asymmetric Controller.

Propozycje są zróżnicowane, ale podczas Nacon Connect potwierdzono ważną wiadomość: Nacon będzie teraz odpowiadał za urządzenia dla Xboksa Series X, Xboksa One oraz komputerów osobistych. Firma otrzymała licencję, by przygotowywać oficjalne kontrolery.

Nie oznacza to oczywiście, że Microsoft nie będzie proponował swoich Elitów, ale Nacon może okazać się dobrą alternatywą dla propozycji korporacji z Redmond. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ dotychczas Nacony były przez wielu uważane za „Elity dla PlayStation” – jak wiadomo Sony nie oferuje swoich pro-padów.

Na pełen pokaz propozycji Nacona dla Microsoftu musimy zaczekać, ale na pewno na naszym portalu znajdziecie dokładne szczegóły urządzeń.

Źródło: Nacon Connect

Tagi: Nacon pc xbox Xbox One xbox series x