Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.10.2020 14:09
The Outer Worlds 2 w pre-produkcji
1071V

The Outer Worlds 2 ma znajdować się w pre-produkcji. Microsoft nie zrezygnuje z IP?

The Outer Worlds zostało ciepło przyjęte przez wielu graczy i najwidoczniej Microsoft nie zamierza zrezygnować z młodej marki. Według najnowszych przecieków: Obsidian Entertainment ma już zajmować się pre-produkcją gry, która może w ciekawy sposób rozbudować katalog gier amerykańskiej korporacji.

Jeszcze przed premierą The Outer Worlds pojawiły się głosy, według których Microsoft może rozbudować markę. Jak wiadomo korporacja z Redmond pozyskała nie tylko Obsidian Entertainment, ale również młode IP. W zeszłym roku Matt Booty wspomniał o możliwym rozwoju świata. Następnie pojawiły się bardzo pozytywne oceny oraz dobra sprzedaż i bardzo możliwe, że Microsoft chce faktycznie rozbudować markę, by zapewnić graczom nowe przygody.

Taki scenariusz zwiastuje Daniel Ahmad (starszy analityk z Niko Partners), który otrzymał już informacje dotyczące pre-produkcji kolejnej odsłony serii:

Nie możemy mieć pewności, że projekt zostanie ostatecznie zrealizowany, bo jak wiadomo firmy często rezygnują z przygotowywania gier, które nawet są realizowane od dłuższego czasu, ale trzeba przyznać jedno – The Outer Worlds to naprawdę interesująca marka i można ją w ciekawy sposób rozszerzyć.

Trzeba jednocześnie pamiętać, że Obsidian Entertainment rozwija jeszcze Grounded oraz opracowuje zapowiedziane w tym roku Avowed.

Źródło: https://wccftech.com/the-outer-worlds-sequel-pre-production/

Tagi: Obsidian Entertainment Private Division The Outer Worlds