Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 10.10.2020 18:45
TLOU 2
4757V

The Last of Us 2 z niesamowitym wyczynem. Przygodę Ellie ukończyło ponad 60% posiadaczy gry

The Last of Us 2 jest jednym z najchętniej kończonym "eksem" od Sony. Naughty Dog może cieszyć się z ogromnego zainteresowania historią Ellie i Joela.

Na kolejny tytuł mistrzów animacji - Naughty Dog - czekał niemalże każdy posiadacz PlayStation 4. Produkcja od amerykańskiego, utalentowanego zespołu sprzedała się jak świeże bułeczki, a najnowsze wyniki tylko potwierdzają fakt, że kontynuacja przygód Ellie i Joella to niesamowita historia, od której trudno się oderwać.

Patrząc na procent graczy, którzy zdobyli w The Last of Us Part II trofeum informujące o zobaczeniu napisów końcowych, postapokaliptyczna pozycja jest najczęściej kończoną grą ekskluzywną od Sony, w porównaniu z wynikami z ze września, zawieszając poprzeczkę rywalom jeszcze wyżej. Pełnoprawnego sequela tytułu wydanego na PS3 w 2013 roku ukończyło ponad 60% osób, które TLOU 2 odpaliło choć na sekundę. 

Wynik ten zestawiono m.in. z Death Stranding, według wielu symulatorem chodzenia od kreatywnego Japończyka - Hideo Kojimy - którego kampanię fabularną ukończyło - w tym przypadku - jedynie niespełna 30% odbiorców. Podobnie zresztą sytuacja wygląda w tak mocno chwalonym Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games, twórców marki Grand Theft Auto. Uncharted 4: Kres Złodzieja ukończyło 35%, Doom Eternal 39%, The Order: 1886 43%, God of War (2018) 51%, Ghost of Tsushima 46% a Days Gone jedynie 33%.

Wysoki procent kończenia Ghost of Tsushima i The Last of Us 2 powinien w najbliższym czasie rosnąć - dużo osób czekało na promocje, w których nabyłoby obie produkcje po niższych kosztach, zakładając oczywiście, że nowi posiadacze tychże ekskluzywnych produkcji będą kończyć historię Jina Sakaia i Ellie.

Przy okazji, rzućcie okiem, jak może wyglądać The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima na PS5. Potwierdzono już, że pozycja od Sucker Punch zadziała na next-genie Sony w 60 klatkach na sekundę. Podobnej informacji powinniśmy spodziewać się w przypadku TLOU 2.

Źródło: https://segmentnext.com/2020/10/09/60-percent-the-last-of-us-2-players-completed-game/

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II