Iza Łęcka Iza Łęcka 09.10.2020 07:00
PlayStation Store
7098V

PlayStation Store ma otrzymać nową stronę. Sony stawia na PS5 i rezygnuje ze wsparcia starszych konsol

Sony rozsyła do deweloperów wiadomość o dużych zmianach na witrynie i w aplikacji PlayStation Store. Jeszcze przed premierą nowej generacji, Japończycy zamierzają skupić się na najnowszych urządzeniach, w rezultacie gracze korzystający ze starszych sprzętów jednak stracą dostęp do szybkiego kupowania produktów.

Sony planuje bardzo duże zmiany na witrynie PSN. Firma rozsyła do deweloperów wiadomość o „nowym PlayStation Store”, który będzie dostępny od 19 października. Gracze będą musieli przyzwyczaić się do sporych zmian – z propozycji na pewno nie będą zadowoleni sympatycy starszych konsol.

Według udostępnionych (choć wciąż nieoficjalnych) informacji, gracze stracą dostęp do szybkiego kupowania gier oraz dodatków dla PlayStation 3, PlayStation Vity i PlayStation Portable przez stronę internetową oraz aplikację. Sony ma zablokować możliwość kupowania aplikacji, motywów i awatarów dla PlayStation 4, choć w tym wypadku na szczęście bez problemu sięgniemy po nowe tytuły i rozszerzenia.

Trzeba jednak podkreślić, że PlayStation 3, PlayStation Vita i PlayStation Portable nie stracą całkowitego dostępu do PlayStation Store, ale gracze będą zmuszeni do wykorzystywania odpowiednich urządzeń do zakupów. Sony przez witrynę i aplikację (najszybszy dostęp) zaoferuje już tylko produkty na PlayStation 5 i PlayStation 4 (choć  i tutaj mówimy o ograniczeniach).

Na tych starszych, wspomnianych wyżej urządzeniach, Japończycy mają zrezygnować z listy życzeń, ale nie oznacza to, że właściciele PS3, PS Vita lub PSP stracą dostęp do swoich gier – te pobierzemy bezpośrednio przez konsole.

Nie jest to najlepsza wiadomość dla graczy, którzy posiadają wszystkie sprzęty z rodziny PlayStation i lubią przeglądać gry chociażby witrynę PlayStation Store. Po wprowadzeniu zmian będziemy zmuszeni do wykorzystywania do tego starszych konsol.

Dzięki PlayStation Store gracze już wcześniej odkryli kilka nowych funkcji PlayStation 5 (Boost Modewiększe lobby, dzielenie się grami), co pozwalało sądzić, że wkrótce Sony rozpocznie dodawanie produkcji dla PS5 na PSN. Jak się okazuje, japoński gigant ma znacznie okazalsze plany.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/10/sony_launching_new_ps_store_on_web_and_mobile_this_month
Twitter: Wario64

Tagi: PlayStation 3 playstation 4 PlayStation 5 playstation store PS Vita PS3 PS4 PS5 psp