PS5 rozbuduje jeden z ważnych elementów PS4. Sony wsłuchało się w opinie graczy

News
11141V
PS5 rozbuduje jeden z ważnych elementów PS4. Sony wsłuchało się w opinie graczy
Wojciech Gruszczyk | 03.10.2020, 02:21

Fani PlayStation dokopują się do kolejnych konkretów PlayStation 5. Szczegóły next-genowej konsoli znajdują się w kodzie PlayStation Store i dzięki przedstawionym informacjom poznaliśmy kolejną ulepszoną funkcję. Gracze otrzymają możliwość tworzenia teraz znacznie większego party.

Sony wciąż nie zaprosiło graczy na październikowe wydarzenie odsłaniające kolejne elementy PlayStation 5, ale informacje dotyczące nowej konsoli zostały już dodane do PlayStation Store. To właśnie sklep zdradził konkretne dane o wstecznej kompatybilności oraz wśród szczegółów pojawiły się konkrety dotyczące dzielenia się grami.

Sympatycy marki PlayStation wciąż szukają nowości i najnowsze znalezisko ma zadowolić wielu graczy. PS5 według przedstawionych danych pozwoli tworzyć party do 100 osób, a zainteresowani będą mogli zarządzać grupą – łatwo ustawimy przykładowo nazwę oraz grafikę dla grupy. Wielu posiadaczy PS4 od dawna liczyło na znaczące rozbudowanie tej funkcji, a szczególnie z propozycji skorzystają przykładowo klany, ponieważ teraz większość członków będzie mogło znajdować się na jednym kanale komunikacji. Wśród szczegółów pojawiła się również sugestia, według której otrzymamy możliwość tworzenia specjalnych party – tylko dla użytkowników PlayStation Apps.

Gracze otrzymają teraz możliwość dzielenia się albumami, artystami, playlistami, utworami, a podczas korzystania z PS5 wyślemy przykładowo wiadomości głosowe, zaprosimy znajomych do gry lub na wydarzenie, czy też przedstawimy swój harmonogram (dla streamerów?). Sony wspomina także o tajemniczym „Takedown”, ale trudno powiedzieć, do czego będzie służyć ta funkcja.

W grach z PlayStation Store pojawią się ważne szczegóły – opcje kupienia oraz możliwość włączenia lub odebrania gry przez PlayStation Now, PlayStation Plus czy też PlayStation Plus Collection. W sklepie Sony pojawi się również lista życzeń.

Źródło: https://www.t3.com/news/ps5-set-for-major-software-updates-that-will-change-the-way-you-use-your-console

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych