Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2020 15:18
PS5 PlayStation 5 Sony
4731V

PS5 z kolejnymi potwierdzonymi funkcjami. Szczegóły PlayStation 5 odnalezione przez graczy

Fani marki PlayStation przeszukują oficjalną stronę PlayStation oraz PlayStation Store, by odnaleźć nowe szczegóły dotyczące PlayStation 5. Dzięki pracy społeczności udało się ustalić dwie funkcje znane z PS4, które powrócą na PS5.

Sony w najbliższych dniach powinno zaprosić graczy na październikową prezentację PlayStation 5. To podczas tego wydarzenia musimy otrzymać szczegóły funkcji oraz powinniśmy poznać konkretne informacje dotyczące menu PS5.

Gracze jednak nie czekają na ruch Sony i już wcześniej informowaliśmy o odkryciach związanych ze wsteczną kompatybilnością na PS5, a teraz możemy potwierdzić dwie kolejne funkcje przygotowane przez japońskich inżynierów.

Znalezione przez fanów informacje potwierdzają, że Sony zapewni jeden ekosystem dla PlayStation 5, PlayStation 4 i aplikacji PlayStation, co w zasadzie nie jest specjalnie zaskakujące, ale korporacja wciąż nie zaprezentowała funkcji wysyłania wiadomości na next-genowym PlayStation.

„Wiadomości i czat głosowy ze znajomymi na PS5, PS4 i aplikacji PlayStation”

Na PS5 powinniśmy również otrzymać możliwość dzielenia się grami z innymi użytkownikami PlayStation 5. W konsoli pojawi się funkcja odpowiedzialna za udostępnianie pozostałym domownikom swojej biblioteki – tutaj przedstawiono szczegóły w oparciu o PlayStation Now.

„Jeśli ustawienie "Udostępnianie konsoli i gra w trybie offline" jest włączone dla twojego PS5, gracze w wieku powyżej 18 lat, którzy nie są abonentami PS Now, będą mogli grać w gry PS Now za pomocą ikony skrótu (wyświetlanej na ekranie głównym PS5) oraz w aplikacji PS Now”

Nie są to w żaden sposób zaskakujące informacje, ale aktualnie gracze wyczekujący na PS5 próbują znaleźć kolejne szczegóły dotyczące konsoli i znajdują informacje w między innymi kodzie źródłowym PlayStation Store.

Wczoraj dowiedzieliśmy się także, że pierwszy sklep nie dostarczy PS5 w 2020 roku.

Źródło: https://www.psu.com/news/ps5-game-sharing-appears-to-work-similar-to-ps4-thanks-to-the-console-sharing-feature/
https://www.psu.com/news/cross-gen-party-chat-between-ps4-and-ps5-users-will-be-available-once-the-playstation-5-launches-in-november/

Tagi: PlayStation 5 ps5 Sony