Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.10.2020 18:16
Spider-Man: Miles Morales
604V

Spider-Man: Miles Morales otrzyma prequel w formie powieści. Marvel zapowiedział art book

Premiera Spider-Man: Miles Morales zostanie poprzedzona wprowadzeniem na rynek powieści przygotowującej graczy na historię, a w przyszłym roku w sklepach pojawi się wypasiony art book zdradzający szczegóły prac nad tytułem. Obie pozycje na pewno trafią w gust oddanych fanów uniwersum.

Marvel's Spider-Man: Miles Morales został zaprezentowany przez Sony na ostatnim pokazie, podczas którego dowiedzieliśmy się, że gra trafi nie tylko na PlayStation 5, ale również na PlayStation 4. W międzyczasie pojawiło się kilka problemów związanych Spider-Man Remastered, ale Marvel chce mieć mimo wszystko pewność, że gracze zostaną odpowiednio wprowadzeni w historię Milesa Moralesa.

Korporacja zapowiedziała powieść zatytułowaną „Wings of Fury”, za którą odpowiada Brittney Morris (autorka „Slay”). Książka zadebiutuje 10 listopada, czyli dwa dni przed premierą Spider-Man: Miles Morales. Opowieść skupi się na losach Milesa – bohater będzie musiał zmierzyć się z tym, co to tak naprawdę oznacza „bycie Spider-Manem”. W wydarzeniach pojawią się Vulture oraz Starling, którzy „uwolnią eksperymentalną technologię w Nowym Jorku”.

Natomiast w lutym 2021 roku zostanie opublikowany „The Art of the Game”, który zostanie przygotowany przez Matta Ralphsa i pokaże prace deweloperów z Insomniac Games. Autorzy zadbali o grafiki koncepcyjne, rendery oraz zaprezentuje analizę pracy zespołu.

Sympatycy Spider-Mana nie mogą przejść obok tych publikacji obojętnie i miejmy nadzieję, że przynajmniej powieścią zainteresuje się jedno z polskich wydawnictw – tak by historia mogła zostać odebrana przez szersze grono odbiorców.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-10-07-marvels-spider-man-miles-morales-is-getting-a-prequel-book

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment