Xbox Series X z „dwa razy większą wydajnością w najbardziej wymagających grach” we wstecznej kompatybilności

Gry
5116V
Xbox Series X z „dwa razy większą wydajnością w najbardziej wymagających grach” we wstecznej kompatybilności
Wojciech Gruszczyk | 28.09.2020, 20:38

Jeszcze przed aktualizacjami wykorzystującymi moc Xboksa Series X, a nawet na jednostkach testowych, konsola nowej generacji Microsoftu już teraz pokazuje pazur. Digital Foundry jest zachwycone wydajnością i możliwościami nowej konsoli Amerykanów.

Już wcześniej miałem okazję wspomnieć na portalu o szybkości ładowania gier na Xboksie Series X, ale na pewno trzeba jedno wyjaśnić – Microsoft dostarczył dziennikarzom konsole, ale aktualnie zainteresowani nie otrzymali wielkiego katalogu next-genowych tytułów. To właśnie z tego powodu redakcje skupiają się aktualnie na katalogu wstecznej kompatybilności.

Digital Foundry zmierzyło się z konsolą i potwierdza, że Xbox Series X został w zasadzie stworzony dla uruchamiania gier ze wszystkich generacji Xboksa i konsola jest nie tylko bardzo cicha, ale XSX zapewni, że nasze produkcje będą działać płynniej i wyglądać lepiej.

Aktualnie jednak deweloperzy nie wykorzystują mocy Xboksa Series X lub przynajmniej stosowne aktualizacje nie są udostępnione. Mimo to konsola z miejsca znacząco zwiększa liczbę klatek na sekundę w dosłownie każdej grze... Oczywiście jeśli jest to możliwe, ponieważ gdy tytuł ma zamknięte 30 fps, a na Xboksie One X oferował taką jakość, to na XSX nie możemy liczyć na więcej.

Na szczęście istnieje wiele gier, które powinny na Xboksie One X prezentować 60 fps, ale nie radzą sobie z tym – wszystkie na Xboksie Series X działają dużo lepiej. Trzeba to jednocześnie podkreślić, że gracze mogą liczyć na jeszcze lepsze wrażenia, ponieważ wciąż czekamy na aktualizacje, dzięki którym twórcy będą mogli uwolnić nawet 120 fps. Wcześniej Microsoft potwierdził, że XSX zapewni przeskok z 30 na 60 i 60 na 120 klatek na sekundę.

Dokładny tekst zobaczycie poniżej. Poznajcie również szczegóły Xbox Hall of Fame.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-xbox-series-x-back-compat-is-transformative

Komentarze (249)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper