Microsoft Flight Simulator jest rozwijany od ponad 7 lat. Twórcy już pracują nad nową grą dla Microsoftu

News
954V
Microsoft Flight Simulator jest rozwijany od ponad 7 lat. Twórcy już pracują nad nową grą dla Microsoftu
Wojciech Gruszczyk | 02.10.2020, 14:36

Gigant z Redmond nie rezygnuje ze współpracy z Asobo Studio. Francuzi rozwijają teraz dwie produkcje i przy jednej deweloperzy współpracują z Microsoftem. Możemy przypuszczać, że będzie to kolejna gra na wyłączność Xboksa oraz PC.

Asobo Studio zostało założone w 2002 roku i deweloperzy przez długi czas rozwijali mniejsze projekty, gry na licencje lub pomagali w portowaniu pozycji na kolejne platformy. W 2016 roku deweloperzy zaprezentowali szerokiej publice ReCore na Xboksa One i choć pozycja w okolicy premiery nie prezentowała wybitnej jakości, to jednak zespół pracował nad rozbudową projektu. Microsoft chętnie kontynuował współprace z deweloperami, którzy w tym czasie pracowali także nad Microsoft Flight Simulator.

Redakcja La Tribune rozmawiała z Sebastianem Wlochem (CEO i założyciel Asobo Studio) i podczas dyskusji dyrektor generalny potwierdził, że twórcy rozwijają dwie gry – jeden projekt z Focus Home Interactive (prawdopodobnie A Plague Tale: Innocence 2), a drugi z Microsoftem.

Nie otrzymaliśmy konkretów, ale możecie mieć pewność, że Asobo Studio na długo związało się z Microsoftem – twórcy przez najbliższe 10 lat będą rozwijać Microsoft Flight Simulator. Amerykańska korporacja zadbała o wsparcie finansowe, technologiczne oraz rozwojowe dla całego zespołu, a nawet pomaga przy stworzeniu next-genowego wydania produkcji.

Otrzymaliśmy także kilka konkretnych szczegółów Microsoft Flight Simulator – gra jest rozwijana od ponad 7,5 roku przez 120 pełnoetatowych pracowników. Już teraz tytuł osiągnął 1 mln sprzedanych egzemplarzy, a nie możemy zapomnieć, że wielu graczy sięgnęło po Xbox Game Pass, by zapoznać się z symulatorem.

Asobo Studio od dawna współpracuje także z Turn 10, które pomogło w rozwoju symulatora – autorzy korzystają z Ftech i dzięki twórcom Forzy rozwinęli swoje umiejętności w temacie fizyki czy też fotorealizmu.

Sprawdźcie naszą recenzję Microsoft Flight Simulator.

Źródło: https://www.madinfinite.com/news/2020/09/asobo-studio-says-it-will-maintain-content-support-and-updates-on-microsoft-flight-simulator-for-10-years/

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych