A Plague Tale 2 już podobno powstaje. Twórcy mają rozwijać świat

Plotka
1074V
A Plague Tale 2 już podobno powstaje. Twórcy mają rozwijać świat
Wojciech Gruszczyk | 03.12.2019, 16:41

Jedną z dużych niespodzianek 2019 roku jest bez wątpienia A Plague Tale. Gra została dobrze przyjęta przez dziennikarzy oraz graczy, więc twórcy podobno nie zamierzają marnować okazji i chcą opowiedzieć nam kolejną opowieść przepełnioną szczurami.

A Plague Tale: Innocence nie zapowiadało się na wielki hit, jednak tytuł zebrał oceny na poziomie 81%. Dziennikarze zachwycali się między innymi historią, umiejscowieniem wydarzeń oraz relacjom głównych bohaterów.

Za tytuł odpowiadało francuskie Asobo Studio, którego drugi zespół oficjalnie pracuje nad Microsoft Flight Simulator. Pomimo pracy dla Xbox Game Studios, twórcy są wciąż niezależnym zespołem i podobno przyjęli propozycję Focus Home Interactive.

Wydawca zlecił sworznie A Plague Tale 2 i gra według informatorów witryny XboxSquad ma zostać ujawniona w 2020 roku – premiera jest przewidziana na 2022 rok. Nie możemy tego oczywiście w żaden sposób potwierdzić, jednak patrząc na duży sukces produkcji, stworzenie kontynuacji nie jest zaskakujące.

Jeśli faktycznie debiut odbędzie się dopiero za trzy lata, to możemy oczekiwać, że Asobo Studio będzie rozwijać opowieść już wyłącznie na konsole nowej generacji oraz PC.

Jesteście zainteresowani A Plague Tale? Sprawdźcie także poniższe informacje:

Źródło: https://xboxsquad.fr/en/2019/12/a-plague-tale-2-currently-under-development-at-asobo-studio/

Komentarze (19)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych