Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 30.09.2020 16:15
Gran Turismo 7
4447V

Gran Turismo 7 w 4K i 60 fps na PS5. Sony zdradza szczegóły wyścigów

Sony odświeżyło podstronę Gran Turismo 7 na swojej witrynie i korporacja podsumowuje szczegóły dotyczące wyścigów. Gracze mogą liczyć na ściganie w 60 klatkach na sekundę oraz oglądanie samochodów w 4K i ze wsparciem ray tracingu.

Sony wciąż nie potwierdziło plotek dotyczących zaoferowania Gran Turismo 7 na premierę PlayStation 5, ale produkcja otrzymała właśnie odświeżoną podstronę, na której znalazły się konkretne szczegóły dotyczące wyścigów.

Polyphony Digital zapewni graczom dopieszczoną rywalizację – nie możemy tego jeszcze potwierdzić, ale wygląda na to, że Gran Turismo 7 zaoferuje ściganie w 4K przy 60 fps? Tak sytuację prezentuje Sony:

„Niesamowita grafika: Zachwyć się jakością renderowania z wykorzystaniem śledzenia promieni i obsługą 4K, HDR oraz częstotliwości 60 kl./s.”

Istotnym elementem Gran Turismo 7 będzie również silnik Tempest 3D AudioTech, którego siła pozwoli graczom dosłownie poczuć innych zawodników znajdujących się na torze. Deweloperzy dopracowali dźwięk, by ten prezentował nową jakość:

„Silnik Tempest 3D AudioTech: Wyczuwaj położenie innych samochodów i kierowców wokół Ciebie poprzez dźwięk. Delektuj się krystalicznym dźwiękiem 3D pozwalającym na przestrzenne odwzorowanie wysokości i głębokości w powtórkach.”

Twórcy nie zapomnieli także wykorzystać szybkiego wczytywania, adaptacyjnych triggerów oraz dopracowanych wibracji:

„Szybkie wczytywanie: Szybko przechodź do wyścigów i błyskawicznie odbieraj zaproszenia od znajomych w poczekalni dzięki ultraszybkiemu dyskowi SSD. Wybieraj spośród ogromnej liczby samochodów bez czekania na wczytywanie.

Adaptacyjne spusty: Poczuj różnicę w ciężarze hamulców przy różnych zakresach czułości, wibracje ABS oraz zmiany w ciężarze pedału gazu w zależności od typu samochodu.

Efekty dotykowe: Poczuj kontakt opon z jezdnią i delikatne wyboje na powierzchni drogi.”

Sony nie zdradza daty premiery Gran Turismo 7, ale możemy mieć nadzieję, że jeśli firma już teraz przedstawia takie konkrety, które są udostępniane dla innych tytułów przygotowanych na debiut PS5, to wyścigi Polyphony Digital mogą być niespodzianką Japończyków na końcówkę roku.

Warto jednak dodać, że Gran Turismo 7 powstaje znacznie szybciej od poprzedników, ponieważ twórcy korzystają z pomocy zewnętrznych deweloperów.

Gran Turismo 7 - screeny 1

Gran Turismo 7 - screeny 2

Gran Turismo 7 - screeny 3

Gran Turismo 7 - screeny 4

Źródło: https://www.playstation.com/pl-pl/games/gran-turismo-7/

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment