Iza Łęcka Iza Łęcka 29.07.2020 10:41
Gran Turismo 7
1629V

Gran Turismo 7 na premierę PS5? OPM mogło zdradzić plany Sony

Gran Turismo 7 może okazać się jedną z niespodzianek Sony na premierę PS5. Dziennikarze Official PlayStation Magazine UK zdradzili informację, która dopiero w późniejszym terminie może zostać ujawniona przez japońskiego producenta.

Prezentacja Gran Turismo 7 miała miejsce podczas The Future of Gaming. Sony zaprezentowało krótki materiał, który skutecznie rozbudził oczekiwania graczy – sympatycy IP od lat czekają na pełnoprawną kontynuację, a jak wiadomo Polyphony Digital zakończyło już rozbudowane wsparcie Gran Turismo Sport, oferując obecnie tylko mniejsze aktualizacje.

Zgodnie z doniesieniami, Gran Turismo 7 jest rozwijane od wielu lat, a przynajmniej od kilkunastu miesięcy zespół Polyphony Digital skupia się niemal wyłącznie na nowych wyścigach. Już wcześniej pojawiły się sugestie, które pozwalały sądzić, że tytuł będzie dostępny w okolicy premiery PS5, ale wciąż brakowało oficjalnego potwierdzenia.

Niespodziankę Sony mogli zaprzepaścić dziennikarze z Official PlayStation Magazine UK, którzy w najnowszym numerze informują o wyścigach – ich zdaniem Gran Turismo 7 ma zadebiutować w „oknie premiery” PS5. Zwrotem „launch window” określa się tytuły, które zadebiutują na premierę urządzenia, jednak wciąż nie potwierdzono konkretnej daty owego wydarzenia..

Spoglądając na sytuację panującą w konkurencyjnym obozie (nowa Forza nie zadebiutuje w tym roku), Sony oraz Polyphony Digital mogą skłonić wielu graczy do next-genowego PlayStation właśnie dzięki Gran Turismo 7.

Źródło: https://www.psu.com/news/gran-turismo-7-ps5-is-a-launch-window-game-report/

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment