Iza Łęcka Iza Łęcka 14.09.2020 12:49
Gran Turismo 7
1982V

Gran Turismo 7 powstaje znacznie szybciej. Polyphony Digital korzysta z zewnętrznej pomocy

Polyphony Digital postanowiło zmienić zasadę i deweloperzy od pewnego czasu korzystają z pomocy zewnętrznych deweloperów. Twórcy pracują nad samochodami, by Japończycy mogli rozwijać inne elementy oczekiwanej gry.

Sony zapowiedziało Gran Turismo 7 już kilka miesięcy temu, jednak wciąż wyczekujemy na najważniejszą informację – czy deweloperzy dowiozą wyścigi na premierę PlayStation 5? Nawiązując do trwających prac, redakcja GTplanet natrafiła na niezwykle interesującą wiadomość.

Na ArtStation pojawiły się prace potwierdzające istotny szczegół dotyczący produkcji Gran Turismo 7 – Japończycy zdecydowali się na współpracę z zewnętrznymi firmami, które wspomagają rozwój wyścigów zmierzających na PlayStation 5.

Artystka zajmująca się motoryzacyjnym CGI, HansaPallavi Srinivasan, potwierdziła, że współpracuje z firmą izmo (z siedzibą w Bangaluru), która od 2018 roku rozwija modele 3D do gier z serii Gran Turismo. W jej portfolio znajduje się Toyota Tundra TRD Pro oraz Porsche 911 993 Carrera RS ClubSport – oba samochody trafiły w 2019 roku do Gran Turismo Sport.

Jak podkreśliła Srinivasana, zajmowała się zarówno modelami z zewnątrz, jak i wewnątrz maszyny, a podczas pracy deweloperzy korzystali ze skanów przesłanych przez Polyphony. Nie były mowy o projektach CAD, które często są wykorzystywane przez twórców.

HansaPallavi Srinivasan przyznała również, że firma izmo wciąż współpracuje z twórcami Gran Turismo i przygotowuje inne samochody, które jeszcze nie pojawiły się w grze. GTplanet zauważa, że obecnie Polyphony Digital nie zajmuje się już wielkim rozwojem Gran Turismo Sport, skupiając się już niemal wyłącznie na Gran Turismo 7.

Projektantka określiła, że przygotowanie jednego modelu do nowego Gran Turismo zajmuje tylko trzy miesiące – we wcześniejszych odsłonach na opracowanie poszczególnego samochodu poświęcano aż sześć miesięcy.

Warto dodać, że HansaPallavi Srinivasan pracowała także przy tworzeniu modeli samochodów dla takich pozycji jak Forza Motorsport 3, Forza Motorsport 4, Forza Motorsport 5, Forza Horizon czy Forza Horizon 2.

Źródło: https://www.gtplanet.net/polyphony-outsource-car-model-20200913/

Tagi: Gran Turismo 7 Polyphony Digital Sony Interactive Entertainment