Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.09.2020 18:01
Spider-Man Miles Morales
2595V

Spider-Man: Miles Morales na PS5 i PS4 sprawia problemy. Twórcy tłumaczą proces ulepszenia

Sony w tym tygodniu potwierdziło szczegóły procesu ulepszenia Spider-Man: Miles Morales, ale informacje przedstawione przez korporację są kłopotliwe dla fanów. Gracze próbują zrozumieć proces, tworzą nawet specjalne rysunki, więc Insomniac Games postanowiło zabrać głos w sprawie.

Spider-Man: Miles Morales został początkowo zapowiedziany na PlayStation 5, ale na ostatniej imprezie Sony potwierdzono przygotowanie edycji na PlayStation 4. Twórcy jednocześnie zaoferują graczom Spider-Man Remastered i właśnie w tym miejscu pojawił się problem. Jak wiadomo Sony nie zdecydowało się na bezpłatną aktualizację, ale sam proces ulepszenia gier jest dość kłopotliwy.

To właśnie z tego powodu na Twitterze zaczęły pojawiać się rozbudowane rysunki, które mają pomóc fanom Spider-Mana otrzymać odpowiednią grę w dobrym czasie.

Sprawa nie jest łatwa, więc Insomniac Games postanowiło wytłumaczyć sytuację. Posiadacze Spider-Man: Miles Morales na PlayStation 4 mogą skorzystać z bezpłatnej aktualizacji do PlayStation 5, a w samej grze pojawi się opcja ulepszenia tytułu do Ultimate Edition (20 dolarów), dzięki której klienci otrzymają Spider-Man Remastered.

Dla podsumowania:

  • Spider-Man z PS4 działa na PS5 dzięki wstecznej kompatybilności, ale bez ulepszeń i gracze nie otrzymają za darmo Spider-Man Remastered. Klienci nie mogą także kupić Spider-Man Remastered.
  • Spider-Man: Miles Morales z PS5 możemy ulepszyć do Ultimate Edition (20 dolarów), by otrzymamy Spider-Man Remastered.
  • Spider-Man: Miles Morales z PS4 przeniesiemy na PS5 i następnie możemy wykupić Ultimate Edition (20 dolarów), by otrzymać Spider-Man Remastered.
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition nie pojawi się na PS4.
  • Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition z PS5 posiada Spider-Man Remastered.
  • Spider-Man Remastered z PS5 nie pojawi się w normalnej sprzedaży.

Źródło: Twitter: insomniacgames, ZhugeEX, LewieP, fcmfil

Tagi: Insomniac Games Marvel's Spider-Man: Miles Morales Sony Interactive Entertainment