Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2020 18:51
Król Lew 2
586V

Król Lew 2 powstaje. Reżyser Moonlight zajmie się przygotowaniem obrazu

„Król Lew” wygenerował ponad 1,657 mld dolarów, więc Disney nie zamierza zrezygnować z takiego skarbu. Właśnie zapowiedziano kontynuację obrazu, za którą będzie odpowiadać Barry Jenkins. Widzowie mogą liczyć na poruszenie interesujących wątków.

W 2019 roku Disney zaproponował widzom niezwykłą propozycję dla fanów „Króla Lwa”. Korporacja za pomocą nowoczesnej technologii zapewniła realistyczne widowisko przepełnione wieloma pięknymi widokami, jednak pod względem historii otrzymaliśmy kompletny remake – na ekranie dostrzegliśmy wiele znanych scen z oryginalnej animacji.

Teraz jednak redakcja Deadline informuje o czymś znacznie ciekawszym – Disney wyznaczył Barry'ego Jenkinsa do wyreżyserowania kontynuacji „Króla Lwa”, jednak według redakcji tym razem poznamy nowe wątki. Historia ma pogłębić pochodzenie Mufasy, ale jednocześnie zaprzentuje kontynuację wydarzeń z 2019 roku. Za scenariusz ma odpowiadać Jeff Nathanson, który już wcześniej pracował nad interpretacją znanej historii.

Aktualnie jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się prace nad filmem oraz nie znamy daty premiery, ale Nathanson opracował już szkic przygody. Warto dodać, że za cały projekt będzie odpowiadać Barry Jenkins, który otrzymał Oscara za „Moonlight”.

Sprawdźcie naszą recenzję „Króla Lwa” i zapoznajcie się ze szczegółami wersji Blu-ray.

Źródło: https://deadline.com/2020/09/the-lion-king-sequel-barry-jenkins-moonlight-director-disney-1234586787/

Tagi: Disney król lew król lew 2