Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.09.2020 16:21
Torchlight III okładka
1261V

Torchlight 3 ma datę premiery! Potwierdzono świetną cenę gry

Perfect World Entertainment i Echtra Games właśnie ujawnili świetną wiadomość. Jeszcze w październiku gracze otrzymają dostęp do pełnej wersji Torchlight 3. Gra od początku będzie dostępna na trzech platformach i zainteresowani zapoznają się z tytułem w bardzo dobrej cenie.

Torchlight 3 przeszło długą drogę, ale twórcy właśnie potwierdzili bardzo dobrą wiadomość. Studio kończy właśnie etap wczesnego dostępu i zaproponuje graczom pełną wersję gry już 13 października – premiera odbędzie się jednocześnie na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach osobistych. Wcześniej zapowiedziane wydanie na Nintendo Switcha zostanie udostępnione jeszcze w tym roku.

Autorzy potwierdzili także bardzo dobrą wiadomość dotyczącą ceny: Torchlight III na PlayStation 4 i Xboksa One kupimy za 142,99 zł. Jeśli braliście udział w fazie wczesnego dostępu na PC, to otrzymacie darmową aktualizację.

Max Schaefer, prezes Echtra Games i współtwórca serii Torchlight, zapowiedział premierę następującymi słowami:

„Premiera Torchlight III nie byłaby możliwa bez ogromu pracy wykonanej przez zarówno twórców z zespołu Echtra, jak i wspaniałych członków społeczności graczy w fazie wczesnego dostępu. Włożyliśmy nasze serca w stworzenie tej nowej przygody i niezwykle miło było nam otrzymywać tak wiele wsparcia od graczy, gdy prace nad grą wciąż trwały. Dzięki znaczącym zmianom, które udało nam się wprowadzić podczas podróży Torchlight III przez fazę wczesnego dostępu, udało nam się dodać tak wiele zmian zaproponowanych przez naszych graczy, jak to było możliwe. Już nie możemy się doczekać, aby zobaczyć się ze wszystkimi poszukiwaczami przygód na granicy podczas oficjalnej premiery już w przyszłym miesiącu!”

Tak natomiast prezentują się najważniejsze funkcje Torchlight 3:

 • Przemierzaj granicę – Gracze mogą badać dzikie tereny gry, przeżywać swoją przygodę razem ze znajomymi, zbierać materiały do wytwarzania przedmiotów, używać magicznych map do odkrywania niezbadanych lochów lub chwalić się swoim dorobkiem w mieście! Na nowej granicy zawsze znajdzie się coś do roboty.
 • Buduj i modernizuj swój fort – Czas na odbudowę! Każdy gracz będzie mógł rozbudowywać fort przypisany do swojego konta, w którym możliwe będzie ulepszenie ekwipunku i rozbudowywanie twierdzy, aby móc być z niej dumnym pośród znajomych i na całym świecie. Gra pozwala na tworzenie potężnych pomników, stajni dla zwierzaków i wiele więcej!
 • Wybierz Relikwię – Relikwie to potężne obiekty dające graczom dostęp do szerokiej palety umiejętności aktywnych i pasywnych. Gracze wybierają jedną z pięciu relikwii na początku swojej przygody i używają punktów umiejętności do odblokowywania lub wzmacniania ich możliwości. Relikwie są ważnymi elementami strategii rozwijania postaci, więc wybieraj ostrożnie!
 • Zbierz epickie wyposażenie – Zbierz tysiące różnych elementów pancerza i uzbrojenia, które napotkasz na granicy – takich jak urzekające kapelusze, stroje dla zwierzaków i unikalne środki transportu. Gracze mogą wybierać spośród szerokiej palety broni, aby znaleźć tę odpowiednią do swojego wyjątkowego stylu gry i sposobu prowadzenia postaci. Z ponad setką legendarnych przedmiotów, poszukiwacze przygód mogą również na stałe odblokować zdolności specjalne, aby uczynić swoich bohaterów jeszcze bardziej niepowtarzalnymi i potężnymi.
 • Wielki powrót zwierzaków – U boku każdego gracza walczącego o chwałę i sławę zawsze będzie stać niezawodny zwierzęcy towarzysz! Każdy spośród wielu gatunków pupili dostępny jest w całym mnóstwie różnych kolorów i stylów – więc nie przywiązuj się do pierwszego zwierzaka, którego znajdziesz! Możliwe jest również wzmocnienie pupili poprzez dodawanie im umiejętności lub zakładanie im ekwipunku – a wszystko to, aby razem stanąć do drużynowej walki. Zwierzaki posiadają również swoje obszerne ekwipunku do przechowywania przedmiotów – a gracze mogą wysyłać tych towarzyszy do miasta, gdzie sprzedadzą łupy znalezione przez nich na granicy.
 • Stwórz własnego bohatera – Z czterema unikalnymi klasami do wyboru, ponad 20 kombinacjami klas i relikwii – z której każda oferuje unikalny sposób rozgrywki – i szeroką paletą wyborów podczas wydawania punktów umiejętności, gracze mogą wykorzystać unikalne mechaniki wybranej postaci do zoptymalizowania ilości zadawanych obrażeń i zwiększenia swoich szans na przetrwanie. Torchlight III umożliwia zebranie epickich przedmiotów, dobór mocy relikwii i dostosowywanie zestawów ekwipunku, aby stworzyć unikalny styl walki dla swojego herosa.

Deweloperzy potwierdzili także, że gracze Torchlight 3 w zależności od platformy otrzymają innego towarzysza wróżkę:

 • Steam: Violet Glittersprite
 • Xbox One: Verdant Glittersprite
 • PlayStation 4: Azure Glittersprite
 • Nintendo Switch: Ashen Glittersprite 

Torchlight 3 zawiera cztery zróżnicowane klasy postaci i pięć potężnych relikwii o unikalnych zdolnościach i mocach:

Klasy:

 • Czarodziej „Dusk Mage” to zaklinacz, który opanował moce energii światła i mroku – i z których korzysta do miotania niszczycielskich zaklęć.
 • Robot „Forged” to potężna machina używająca arsenału uzbrojenia do podpalania i wysadzania w powietrze swoich przeciwników.
 • Kowal „Railmaster” to doświadczony miłośnik mocy lokomotyw wkraczający do walki z potężnym młotem i uzbrojonym po zęby pociągiem bitewnym.
 • Strzelec „Sharpshooter” łączy w sobie nienaganną precyzję z bronią dystansową i magicznymi akcesoriami, aby siać spustoszenie wśród wrogów na dużą odległość.

Relikwie:

 • „Bane” (Zmora) – przyzywa roje pajęczaków i miota salwami zabójczej trucizny.
 • „Blood Drinker” (Krwiopijca) – leczy rany gracza, jednocześnie wykrwawiając jego przeciwników.
 • „Coldheart” (Mroźne serce) – umożliwia kontrole tłumu poprzez zamrażanie, spowalnianie lub odrzucanie zbliżających się wrogów.
 • „Electrode” (Elektroda) – uwalnia nieprzewidywalne impulsy elektrycznej energii.
 • „Flaming Destroyer” (Ognisty niszczyciel) – spala wrogów i podpala otoczenie.

Źródło: Informacja prasowa: Koolthings

Tagi: Echtra Games Perfect World Entertainment Torchlight III