Iza Łęcka Iza Łęcka 29.09.2020 08:49
Genshin Impact bohaterowie
3004V

Genshin Impact dostępne za darmo na PS4, PC i mobilkach. Chiński „klon Zeldy” z rządowymi regulacjami

Genshin Impact jest już dostępne za darmo na PlayStation 4, PC i urządzeniach mobilnych. Gra została przygotowana przez deweloperów z Chin, dzięki czemu studio musi przedstawić konkretne dane dotyczące mikrotransakcji. Takie regulacje powinny zostać wprowadzone również na Zachodzie.

Genshin Impact już kilka miesięcy temu została okrzyknięta „darmowym klonem The Legend of Zelda: Breath of the Wild”. Twórcy odpowiedzieli na wszelkie oskarżenia twierdząc, że gra Nintendo była inspiracją dla studia, jednak w samej rozgrywce pojawia się „wiele różnic”.

Już dzisiaj możecie się przekonać, jakie doświadczenie oferuje Genshin Impact, ponieważ produkcja jest dostępna na większości docelowych platform - wersja na Nintendo Switcha zadebiutuje nieco później. Zainteresowani mogą skorzystać z poniższych odnośników:

Genshin Impact jest oparte na modelu biznesowym free-2-play, w związku z czym deweloperzy zapewnią stosowne mikrotransakcje, jednak warto tutaj wspomnieć o istotnej różnicy względem pozycji z Zachodu. Chiński rząd wymaga od twórców dokładnego określenia prawdopodobieństwa zdobycia poszczególnych elementów w grach (informacje są przedstawione na stronie), zabrania sprzedawania lootboxów za prawdziwe pieniądze oraz narzuca dzienne limity na zdobywanie skrzyń.

Chińczycy wprowadzili regulacje już w 2009 roku, a w 2017 roku zadbali o stosowne aktualizacje, które mają nie tylko chronić graczy, ale i zapewnić odpowiednie wrażenia. W porównaniu z sytuacją panującą na Zachodzie, chińskie władze całkiem jasno określiły zasady mikrotransakcji.

Zamierzacie sprawdzić Genshin Impact? Sprawdźcie jeden ze zwiastunów oraz pamiętajcie o opcji cross-save (PC + mobile) i cross-playu (PS4 + PC + mobile). Gracze mogą wspólnie przemierzać rozbudowany świat. 

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/zelda-botw-inspired-game-genshin-impact-is-out-now/1100-6482708/

Tagi: genshin impact mihoyo