Genshin Impact na zwiastunie premierowym. Twórcy komentują zarzuty o plagiat Breath of the Wild

News
1878V
Genshin Impact na zwiastunie premierowym. Twórcy komentują zarzuty o plagiat Breath of the Wild
Bartosz Dawidowski | 02.10.2020, 08:11

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj wyczekiwany przez wielu Genshin Impact ląduje w cyfrowej dystrybucji - jednocześnie na PS4 i smartfonach.

Chińska produkcja, posądzana przez niektórych o plagiat The Legend of Zelda: Breath of the Wild (o czym pisaliśmy szerzej w tym miejscu), dzisiaj debiutuje w cyfrowej dystrybucji na PS4, PC i smartfonach (iOS oraz Android).

Przypominam, że Genshim Impact to tytuł free-to-play z mikrotranskcjami, więc trudno jeszcze w tym momencie powiedzieć, czy gra zapewni satysfakcjonujący gameplay. Przypominam, że gra trafi również na Nintendo Switch w późniejszym terminie.

Autorzy Genshin Impact odnieśli się przed premierą do zarzutów, że skopiowali pomysły z Breath of the Wild. Chińscy deweloperzy stwierdzili, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild było tylko inspiracją.

"The Legend of Zelda: Breath of the Wild było dla nas jedną z większych inspiracji przy tworzeniu Genshimn Impact, RPG-a z otwartym światem. Podkreślamy jednak, że gdy spróbujcie naszego gameplayu, zauważycie wiele różnic. Genshin Impact zapewnia oryginalną historię, unikalnych bohaterów i zupełnie inny system walki, bazujący na interakcjach magicznych żywiołów" - napisali autorzy z miHoyo.

Źródło: https://www.nintendolife.com/news/2020/09/genshin_impact_dev_responds_to_breath_of_the_wild_clone_comments_insists_its_a_very_different_experience

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych