Iza Łęcka Iza Łęcka 28.09.2020 08:49
Final Fantasy XVI
1556V

Twórcy Final Fantasy XVI reagują na krytykę. Oprawa zostanie poprawiona

Square Enix zareagowało na nieprzychylne komentarze graczy dotyczące oprawy Final Fantasy XVI. Twórcy tłumaczą, że nie chcieli, by pokaz najnowszej gry opierał się na CGI, a bazował na aktualnej wersji.

W trakcie ostatniego pokazu Sony byliśmy świadkami prezentacji Final Fantasy XVI, jednak przedstawiony materiał nie wywołał tylko pozytywnych reakcji. Choć deweloperzy pokazali kilka fragmentów rozgrywki, od początku nie brakowało komentarzy, że przedstawiony materiał nie odznacza się next-genową oprawą.

Naoki Yoshida, producent Final Fantasy XVI, dostrzegając komentarze graczy, podczas transmisji na Tokyo Game Show 2020 wytłumaczył sporną kwestię. Japończyk podkreślił, że zwiastun prezentował grę w czasie rzeczywistym – twórcy nie wprowadzili do materiału różnych efektów, ani nie zdecydowali się go ulepszyć. Yoshida nie chciał przygotować typowego CGI, postawiono natomiast na prezentację gameplayu w czasie rzeczywistym. Produkcja zostanie jeszcze upiększona.

„Nie chciałem, by zwiastun składał się z wyrenderowanych cutscenek i bam, zakończył się na logo! Chciałem użyć zasobów, które wykorzystujemy w grze, w czasie rzeczywistym, jednak nie był to najlepszy czas [stan gry- red.]. Jest jeszcze wiele do zrobienia, bo nic jeszcze nie dostosowaliśmy, ani nie zoptymalizowaliśmy.”

(...) Gdybyśmy opublikowali zrenderowany trailer, usłyszelibyśmy: "W porządku, do zobaczenia w 2035 roku!". Widziałem tego typu komentarze z Ameryki. Więc, naprawdę chcieliśmy pokazać coś, co faktycznie było w grze. Nie pokazaliśmy w tym zwiastunie najważniejszych momentów gry, ale na to przyjdzie czas, gdy wszystko poprawimy."

Deweloper zdradził również, że nowe szczegóły dotyczące Final Fantasy XVI zostaną ogłoszone w październiku wraz z uruchomieniem strony gry. Na witrynie zostaną przedstawione opisy świata oraz bohaterów. Następnie będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, bowiem dopiero w 2021 roku udostępnione zostaną owe materiały z pozycji.

Przedstawiciel Square Enix nie potwierdził plotek, według których Final Fantasy XVI powstaje od ponad 4 lat i może zadebiutować już w przyszłym. Dowiedzieliśmy się jednak, że gra otrzymała rating PEGI 18.

Źródło: https://www.pushsquare.com/news/2020/09/ps5_exclusive_final_fantasy_16s_graphics_not_tuned_or_optimised_yet

Tagi: Final Fantasy XVI Square Enix