Iza Łęcka Iza Łęcka 25.09.2020 08:10
Final Fantasy XVI
1301V

Final Fantasy XVI ma znajdować się w produkcji od 4 lat. Premiera odbędzie się szybciej niż sądzimy?

Zapowiedź Final Fantasy XVI rozbudziła sympatyków uniwersum Square Enix, którzy są już przyzwyczajeni do długiego oczekiwania na nowe odsłony. Jeśli jednak wierzyć najnowszym doniesieniom, FF16 może zadebiutować szybciej niż większość z nas sądzi.

Square Enix potwierdziło szereg plotek podczas ostatniej imprezy Sony zapowiadając Final Fantasy XVI. Choć początkowo przez pomyłkę Sony mówiło się o premierze gry na dwóch platformach, nowa odsłona klimatycznej serii oficjalnie zmierza wyłącznie na PlayStation 5.

Japończycy w przyszłym roku planują przedstawić nowe informacje o grze, ale część graczy nawet nie łudzi się, że premiera będzie miała miejsce w najbliższych latach – jak wiemy, Square Enix nie ma oporów przed zapowiadaniem pozycji, które debiutują nawet po 5 latach od pierwszych ogłoszeń.

Z Final Fantasy XVI sytuacja może być zupełnie inna. Podczas podcastu TripleClick Jason Schreier potwierdził, że produkcja może być rozwijana już od co najmniej 4 lat w pełnym zakresie prac. Oznacza to, że wstępne prace nad grą rozpoczęły się znacznie wcześniej, ale już mniej więcej od 2016 roku zespół poświęca uwagę next-genowej odsłonie Final Fantasy.

Jeśli owa informacja zostanie potwierdzona, Final Fantasy XVI może zadebiutować nawet pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. Wiadomość jest o tyle intrygująca, gdyż wskazuje, że szybciej zagramy w Final Fantasy XVI niż w Final Fantasy VII Remake 2.

Źródło: https://www.psu.com/news/final-fantasy-16-has-been-in-development-for-at-least-4-years-will-release-sooner-than-people-expect/

Tagi: final fantasy 16 Final Fantasy XVI Square Enix