Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 27.09.2020 11:30
Starfield wyciek zdjęć
2584V

Starfield na zdjęciach. Wyciekły materiały, które prawdopodobnie przedstawiają grę Bethesdy

W Internecie pojawiły się niezwykle ciekawe zrzuty ekranu, które posiadają kilka znamion, pozwalających sądzić, że mamy do czynienia ze zdjęciami z wyczekiwanego projektu od Bethesdy.

Starfield, nad którym pracują utalentowani twórcy z Bethesdy, jest bardzo mocno wyczekiwane przez fanów gier z gatunku Sci-Fi. Niestety to wciąż melodia przyszłości i w gruncie rzeczy nie wiadomo, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać. Biorąc jednak pod uwagę ostatnie doniesienia, projekt ma skorzystać z niezwykle mocnego silnika i przynieść doznania, jakich wcześniej nie doświadczaliśmy - warto więc być cierpliwym. 

W nocy, w Internecie, pojawiły się zrzuty ekranu, mające być rzekomo wyciągnięte ze wspomnianego tytułu. To dość spora informacja, zważywszy na to, jakim zainteresowaniem cieszy się sama produkcja. Niestety nie ma żadnej możliwości, aby potwierdzić, czy są to rzeczywiste zdjęcia z gry, czy może mamy do czynienia z jakąś modyfikacją do gry Fallout 4. Gracze z całego świata doszukują się poszlak i, co ciekawe, udało im się już kilka znaleźć - należy jednak pamiętać, że często widzimy dokładnie to, co chcemy widzieć

Niemniej, jest to temat na tyle ciekawy, że warto pokazać materiały także Wam. Pierwszy screenshot jest mniej konkretny, choć może przemówić do fanów kosmosu. Pokazano bowiem specjalny statek kosmiczny, który zdaje się mocno stylizowany na coś nieco podniszczonego. Co jeszcze ważne, a o czym nie wspomniałem wcześniej - najprawdopodobniej są to materiały pochodzące z wczesnego buildu gry (okolice 2018 roku) - stąd taka jakość grafiki i detali. 

Starfield wyciek - statek

Osobiście najbardziej zaintrygował mnie jednak HUD, który widoczny jest na drugim obrazku. W lewym dolnym rogu możemy zauważyć coś na wzór miernika tlenu oraz dwutlenku węgla. Bardzo możliwe, zakładając prawdziwość zdjęć, że będziemy zmuszeni kontrolować odpowiedni poziom przeprowadzania wymiany tlenowej. Brzmi to jak bardzo ciężkie Science Fiction, ale bez wątpienia może się spodobać. 

Jest jednak coś, co może podać w wątpliwość wszystkie rozważania. Rzućcie okiem, jak podobne do siebie są perspektywy przedstawione na poniższych zdjęciach. Pierwsze to rzekomy screenshot z Starfield, a drugi jest rzeczywistym zrzutem ekranu z Fallout 4. Jak tylko pojawi się więcej konkretów, albo niezbite dowody na prawdziwość/fałszywość zdjęć, od razu Was o tym poinformujemy. 

Starfield wyciek - gra

Fallout 4 - zdjęcie

Źródło: https://www.resetera.com/threads/starfield-screenshot-leak.295682/

Tagi: Bethesda Bethesda Game Studios Starfield